Politika
05.02.2026.
14:22
Minić: Biće sanirana šteta na putu Trnovo - Foča
Minić je rekao da će Vlada Srpske u saradnji sa preduzećem "Putevi" omogućiti alternativni pravac za putnička vozila, dok će se teretni saobraćaj odvijati preko Rogatice

Predsjednik Vlade Republike Srpske Savo Minić izjavio je da su izvođači radova na Hidroelektrani "Bistrica" prihvatili odgovornost u vezi sa oštećenjem puta Trnovo - Foča i da su obavijestili Vladu da će odmah započeti sanaciju pričinjene štete.
- Trenutno se radi procedura koja podrazumijeva obavještenje izvođača radova. Nesporno je da je došlo do oštećenja puta. Oni su prihvatili tu odgovornost i obavijestili nas da će odmah krenuti u sanaciju štete - izjavio je danas Minić novinarima u Banjaluci.
Minić je rekao da će Vlada Srpske u saradnji sa preduzećem "Putevi" omogućiti alternativni pravac za putnička vozila, dok će se teretni saobraćaj odvijati preko Rogatice.
Put Trnovo - Miljevina - Foča od juče je zatvoren za saobraćaj zbog lošeg stanja i ugrožene bezbjednosti putnika jer je most na rijeci Bistrici u katastrofalnom stanju, što je prouzrokovano klizištem koje se pojavilo zbog radova na Hidroelektrani "Bistrica".
Podsjetimo, Ognjen Bodiroga, šef Kluba poslanika SDS-a u Narodnoj skupštini Republike Srpske objavio je na društvenim mrežama snimak kako izgleda alternativni putni pravac Foča – Kalinovik – Trnovo.
-Pozivam aktuelnu vlast u Republici Srpskoj i Foči da se provozaju ovim putnim pravcem ali svojim privatnim automobilom, a svima koji planiraju ići ovim putnim pravcem preporučujem da to rade nekim terenskim vozilom – naveo je Bodiroga.
Pridružite se
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici.






