Politika
27.06.2026.
09:12
Karan čestitao Dan grada Doboja
Povodom Dana grada Doboja, Siniša Karan uputio je čestitku gradonačelniku Borisu Jeriniću, rukovodstvu Skupštine i svim građanima Doboja

AUTOR:
Ivana Vinčić
Predsjednik Republike Srpske Siniša Karan, povodom Dana grada Doboja, uputio je čestitku gradonačelniku Borisu Jeriniću i predsjedniku Skupštine grada Zoranu Blagojeviću.
- Doboj se oduvijek izdvajao kao mjesto snage i upornosti, grad koji je kroz vijekove gradio svoj identitet na temeljima zajedništva. Danas, Doboj nastavlja tim putem, razvijajući se u moderan i privredno značajan centar, čija uloga prevazilazi lokalne okvire i predstavlja oslonac cijele Republike Srpske - poručio ke Karan.
U čestitki, predsjednik Srpske je poželio puno ličnog i zajedničkog uspjeha i prosperiteta.
- Neka vam ovaj dan bude podsjetnik na sve ono što Doboj čini posebnim, marljivost, solidarnost, te da bude novi podsticaj za dalji napredak i predan rad na dobrobit svih građana - kaže Karan.
Dan grada slavi se 28. juna u znak sjećanja na prvi pisani pomen Doboja u dubrovačkom pismu koje je tog datuma 1415. godine upućeno ugarskom kralju Žigmundu.
Pridružite se
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici.





