Politika
22.01.2026.
19:47
Ginkel-Košarac: "Južna interkonekcija" važan cilj spoljne politike SAD u BiH
Ginkel je rekao da SAD ostaju posvećene i stvaranju mogućnosti za američki izvoz i produbljivanje ekonomskih veza sa BiH,

Sjedinjene Države ostaju posvećene saradnji sa institucijama BiH na jačanju energetske i ekonomske bezbjednosti zemlje, rekao je otpravnik poslova Ambasade SAD u BiH Džon Ginkel nakon sastanka sa ministrom spoljne trgovine i ekonomskih odnosa u Savjetu ministara Stašom Košaracem.
Ginkel je rekao da SAD ostaju posvećene i stvaranju mogućnosti za američki izvoz i produbljivanje ekonomskih veza sa BiH, te da je na sastanku sa Košarcem razgovarano i o sprovođenju projekta "Južne interkonekcije".
The Southern Interconnection gas pipeline project is an important U.S. foreign policy goal in Bosnia and Herzegovina. Charge d’Affaires, a.i., John Ginkel met today with Minister of Foreign Trade and Economic Relations Stasa Kosarac to discuss key U.S. economic and energy… pic.twitter.com/BPjHHF5zp6
— US Embassy Sarajevo (@USEmbassySJJ) January 22, 2026
- Projekat gasovoda "Južna interkonekcija" važan je cilj spoljne politike SAD u BiH - navela je američka Ambasada na svom Iks nalogu.
Ginkel je istakao važnost početka pregovora sa Hrvatskom o sporazumu za uvoz američkog gasa preko LNG terminala na Krku, te da je to ključni korak za "Južnu interkonekciju".
Pridružite se
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici.






