Large banner

Politika

27.10.2025.

21:05

Dodik sutra u Minsku sa Lavrovom

Dodik je rekao da će se sa Lavrovom sastati u 10.00 časova

Додик сутра у Минску са Лавровом
Foto:Borislav Zdrinja/predsjednikrs.rs

Predsjednik Milorad Dodik najavio je da će se sutra sastati sa ministrom inostranih poslova Rusije Sergejem Lavrovom, a da je u planu susret sa mađarskim šefom diplomatije Peterom Sijartom i desetinom predstavnika drugih zemalja koji će učestvovati na Međunarodnoj konferenciji o bezbjednosti u Minsku.

Dodik je rekao da će se sa Lavrovom sastati u 10.00 časova.

- Vjerujem da ću se sresti i sa predsjednikom Bjelorusije Aleksandrom Lukašenkom, vraćam se ponovo ovdje za par dana i nastavljam da radim svoj posao - rekao je Dodik za "Euronjuz".

On je naglasio da je neupitna njegova pozicija u svemu - po Ustavu, po volji naroda, po onome što trenutno radi.

Međunarodna konferencija o evroazijskoj bezbjednosti organizuje se treću godinu zaredom na inicijativu bjeloruskog predsjednika Aleksandra Lukašenka.

Large banner