Large banner

Politika

15.07.2026.

19:27

Dodik razgovarao sa građanima Pala

Dodik je rekao da će biti ispitane sve okolnosti akcije policije u klubu „Enigma“ i izvinio se građanima koji su, kako je naveo, doživjeli neprijatnosti.

Милорад Додик
Foto:screenshot/ Youtube

Predsjednik Milorad Dodik razgovarao je u Palama sa licima koja su se zadesila u noćnom klubu "Enigma", gdje je policija prošle sedmice kontrolisala rad, te istakao da će se u narednim danima utvrditi odgovornost određenih struktura, kao i da Policija Republike Srpske mora da bude perfektna i da čuva obične ljude, a da posjeduje nultu toleranciju prema kriminalitetu.

- Dakle, ono što je ovdje veoma jasno jeste da akcija policije nije bila usmjerena protiv običnih ljudi koji su imali određenu štetu i sada je evidentno da je bilo određenih prekoračenja i upotrebe sile, koja nije bila adekvatna prema jednom broju lica. Ja sam došao ovdje da razgovaram sa njima i izvinjavam im se za sve što se dogodilo - istakao je Dodik.

Dodik je istakao da će se utvrditi pojedinačna odgovornost za svakog ko je eventualno učestvovao u svemu.

- Vidljivo je i oni su ukazali veoma racionalno na sav tok akcije. Ja sam neke stvari saznao tek sada u razgovoru sa njima i oni me opredjeljuju na tome da istrajemo u traženju pravih činjenica i prave istine. Želim da pomognem ljudima, da iz ovog izađu što lakše. U policiju treba da imamo povjerenja - navodi Dodik.

Ističe da se dešavaju neugodni slučajevi, te da je i ovo nesretan nesporazum.

- Ja želim da ovo što prije saniramo kroz djelovanje samog sistema i utvrđivanje odgovornosti, ali i kroz razgovor sa ljudima koji su oštećeni, zato što su samo bili na tom mjestu u tom trenutku. Njima se ponovo izvinjavam i želim potpunu stabilizaciju. Pale su za nas veoma važno mjesto. Želimo da se vrati povjerenje u policiju. Policija je nešto što čuva svaki naš miran dan. I uz ovu grešku koja se desila, koju ćemo utvrditi kroz procedure, pokazaćemo da policija prema našim ljudima mora da bude perfektna, prema kriminalcima je nulta tolerancija - ističe Dodik.

Bojan Minić, koji tvrdi da je povrijeđen u u kontroli rada Policije Republike Srpske u noćnom klubu "Enigma", istakao je da traže izvještaj od MUP-a Srpske, kao i od resornog ministra Željke Budimira da se utvrdi ko je i gdje pogriješio u akciji. Zahvalio se predsjedniku Miloradu Dodiku što ih je obišao.

- Ja sam samo časno radio. Hvala Dodiku što je došao na noge nama i izvinuo se. Mi ćemo dobiti izvještaj od unutrašnje kontrole i od ministra da se utvrdi ko je i gdje pogriješio - nadovi Minić.

Minić se još jednom zahvalio Dodiku na izvinjenju i istakao da što se tiče bilo kakvih tužbi, tu će se još dogovoriti.

- Dogovorićemo se da mi dobijemo svoju odštetu. Mirni protest ćemo obaviti da izkažemo nezadovoljstvo. Izvinjenje ćemo dobiti od MUP-a. Tražimo izvinjenje od ministra Budimira, i to je to. Mi smo došli samo da zaradimo - istakao je on.

Pridružite se

Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici.

Provjereno.info
Podijeli
Large banner