Large banner

Politika

22.01.2026.

09:55

Bošnjak: Nema povrede vitalnog nacionalnog interesa u izboru nove vlade Srpske

Bošnjak je rekao da danas neće biti u prilici da prisustvuje sjednici Kluba Bošnjaka, kao ni sjednici Vijeća naroda Republike Srpske.

Бошњак: Нема повреде виталног националног интереса у избору нове владе Српске
Foto:printscreen

Delegat Kluba Bošnjaka u Vijeću naroda Republike Srpske Igor Bošnjak smatra da nema povrede vitalnog nacionalnog interesa bošnjačkog naroda u vezi sa izborom nove Vlade Srpske.

"Prethodnih dana dobili smo najave da će biti elektronska sjednica Kluba Bošnjaka u vezi sa izborom nove Vlade Republike Srpske. To se promijenilo u zadnjem trenutku i sjednica je zakazana za danas u 11.00 časova", izjavio je Bošnjak Srni.

Bošnjak je rekao da danas neće biti u prilici da prisustvuje sjednici Kluba Bošnjaka, kao ni sjednici Vijeća naroda Republike Srpske.

Vijeće naroda Republike Srpske trebalo bi danas u Banjaluci da razmatra odluku o pokretanju vitalnog nacionalnog interesa bošnjačkog naroda u vezi sa Zakonom o izmjeni Zakona o stvarnim pravima.

Sjednica Vijeća naroda zakazana je za 12.00 časova.

Narodna skupština Republike Srpske usvojila je 24. decembra prošle godine Zakon o izmjeni Zakona o stvarnim pravima, kojim je predviđeno da pravo građenja bez naknade na prvoj nepokretnosti, osim porodica poginulih boraca i ratnih vojnih invalida, mogu da ostvare i porodice sa četvoro i više djece.

Large banner