Politika
16.08.2026.
17:55
800 hiljada KM za rekonstrukciju sportske dvorane u Berkovićima
Vlada Republike Srpske izdvojila je 800 hiljada maraka za rekonstrukciju sportske dvorane u Berkovićima, a načelnik opštine Bojan Samardžić zahvalio je premijeru Savi Miniću na odobrenim sredstvima.

AUTOR:
Provjereno Info
"Prije svega želim da se zahvalim predsjedniku Vlade gospodinu Miniću na posjeti Berkovićima i odmah da se zahvalim, premijeru na odobrenju sredstava na posljednjoj sjednici Vlade Republike Srpske u iznosu od 800.000 za rekonstrukciju sportske dvorane. Baš sam premijeru rekao da u nekih proteklih 14 godina iz Programa javnih investicija opština Berkovići je dobila tri projekta u vrijednosti negdje oko 430.000 maraka. Dakle, kad govorim o projektima, mislim na projekte za koje je bila nosilac opština Berkovići. Naravno, bilo je i nekih drugih projekata. Evo danas imamo praktično duplo više samo za jedan projekat i za jednu godinu", rekao je on i dodao:
"Taj novac je značajan jer bez podrške Vlade Republike Srpske ovaj objekat ne bismo rekonstruisali. Dakle, radi se o projektu koji nije moguće fazno raditi. Moram reći da je ovo jedini sportski objekat, odnosno sportska sala, zatvoreni sportski objekat u opštini Berkovići koju koriste za izvođenje nastave fizičkog vaspitanja učenici Osnovne škole 'Njegoš' Berkovići, ali i naši sportski kolektivi, prije svega džudo klub, futsal klub, košarkaški klub i tako dalje. S obzirom da je postojeća sala praktično polubalon sala, bez riješenog sistema grijanja i hlađenja, a njega nije moguće ni riješiti prije izgradnje čvrstog objekta, neadekvatni su uslovi bili. Dakle, ljeti prevruće, evo kao što vidite, zimi studeno".
Samardžić je rekao da je sa Minićem razgovarano i o drugim projektima, prenosi ATV.
"Dakle, nemamo šta reći, dakle imamo 800.000 maraka. S premijerom smo razgovarali i o nekim drugim prioritetnim projektima, evo nadamo se da ćemo, dakle, u kratkom vremenu imati još pozitivnih vijesti za Berkoviće. Ono što moram da kažem da je i Fond solidarnosti odobrio 150.000 maraka u svrhu sanacije štete koja je nastala na poljoprivrednim kulturama, odnosno štete koju su imali naši poljoprivredni proizvođači. To je 43% procijenjene štete, dakle značajan iznos. Nikad ne možete očekivati da vam bilo ko, pa ni Vlada Republike Srpske, nadoknadi kompletnu štetu. Naravno, tu će jednim dijelom učestvovati i opština Berkovići i dakle, radosne vijesti za naše poljoprivrednike".
Premijer Minić je rekao da je će Vlada nastojati da u Berkovićima odradi i druge važne projekte.
Pridružite se
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici.
Тagovi :
Preporučeni sadržaj

Minić u Nevesinju najavio nove investicije i radna mjesta
Politika
16:41

Amidžić: Bećirović nije Pedi Ešdaun i ne može smijenjivati srpske kadrove
Politika
13:13

Zeljković: Nikakva šminka ne može sakriti sramotu da dijelovi Banjaluke imaju hronični problem sa vodom
Politika
10:16



