Svijet
01.05.2026.
16:49
(VIDEO) Haos u Istanbulu na Praznik rada: Sukobi policije i demonstranata na putu ka Taksimu
Turska policija je uz upotrebu sile i suzavca spriječila prvomajski marš ka Trgu Taksim u Istanbulu, privodeći više od 350 demonstranata.

Turska policija sukobila se sa demonstrantima koji su pokušali da marširaju prema istanbulskom Trgu Taksim da bi obilježili Međunarodni dan radnika, nakon što su vlasti zabranile okupljanja u toj oblasti, javili su lokalni mediji.
Izvori iz lokalnih sindikata rekli su agenciji DPA da je privedeno više od 350 ljudi.
Nekoliko demonstranata je već prebačeno u sjedište policije, a pojedini su prijavili da su zadobili povrede dok su privođeni.
Policija je upotrijebila suzavac i vodene topove da bi rastjerala demonstrante. Blokirani su putevi u centralnim četvrtima Mečidijekoj i Bešiktaš koji vode do Taksima, piše list "Džumhurijet".
Policija je ogradila Trg Taksim barikadama i dozvolila samo ograničenom broju članova sindikata da ranije u toku dana polože vijenac na tom mjestu, javila je opoziciona televizija "Halk".
Kancelarija guvernera Istanbula ranije je saopštila da demonstracije i marševi oko Trga Taksim i obližnjih oblasti neće biti dozvoljeni, navodeći kao razlog zabrinutost za javni red i bezbjednost.
Pridružite se
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici.
Preporučeni sadržaj

"Gasprom" bilježi rast: Izvoz preko "Turskog toka" veći za 7,3 odsto
Svijet
16:05

Iran odgovorio na američki prijedlog, dok Tramp razmatra vojne opcije
Svijet
15:48

Fico: Evropski političari me kritikuju zbog Putina, a potom se interesuju šta je rekao
Svijet
14:49



