Large banner

Svijet

10.06.2026.

08:21

(VIDEO) Broj poginulih u zemljotresu na Filipinima porastao na 45, još 17 osoba se vodi kao nestalo

Filipinske vlasti su navele i da je zemljotresom pogođeno više od 33.000 domaćinstava, odnosno skoro 150.000 ljudi, a preko 41.000 pogođenih stanovnika je raseljeno

(ВИДЕО) Број погинулих у земљотресу на Филипинима порастао на 45, још 17 особа се води као нестало
Foto:Printscreen/YouTube

Broj žrtava zemljotresa magnitude 7,8 stepeni Rihterove skale koji je u ponedjeljak pogodio oblast Sarangani na filipinskom ostrvu Mindanao porastao je na 45, a više od 487 ljudi je povrijeđeno, dok se još 17 osoba vodi kao nestalo, saopštila je tamošnja Nacionalna agencija za vanredne situacije.

Filipinske vlasti su navele i da je zemljotresom pogođeno više od 33.000 domaćinstava, odnosno skoro 150.000 ljudi, a preko 41.000 pogođenih stanovnika je raseljeno.

Što se tiče materijalne štete, oštećeno je ukupno 238 infrastrukturnih objekata, uključujući bolnice, škole i mostove, zajedno sa skoro 3.000 kuća, prenosi agencija Sinhua.

Agencija je u saopštenju dodala da se potres osjetio u većem dijelu Mindanaoa i dijelovima centralnih Filipina, a od glavnog potresa zabilježeno je više od 1.700 naknadnih potresa.

Operacije potrage i spasavanja u pogođenim područjima su i dalje u toku.

Filipini se nalaze na pacifičkom "vatrenom prstenu", području intenzivne seizmičke i vulkanske aktivnosti, zbog čega su česti zemljotresi i erupcije vulkana.

Arhipelag godišnje pogodi oko 20 tajfuna i tropskih oluja, što ga svrstava među zemlje najizloženije prirodnim katastrofama na svijetu, prenosi RTS.

Pridružite se

Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici.

Provjereno.info
Podijeli
Large banner