Large banner

Svijet

25.02.2026.

09:49

Spriječen teroristički napad na vojnom aerodromu

U saopštenju se navodi da je priveden muškarac koji je namjeravao da zapali vojni avion po nalogu ukrajinske specijalne službe

Спријечен терористички напад на војном аеродрому
Foto:SRNA

Federalna služba bezbjednosti Rusije saopštila je da je spriječila teroristički napad na vojnom aerodromu u Krasnodarskoj oblasti koji su pripremale ukrajinske specijalne službe.

U saopštenju se navodi da je priveden muškarac koji je namjeravao da zapali vojni avion po nalogu ukrajinske specijalne službe.

"Tokom sprovedenih operativno-istražnih aktivnosti utvrđeno je da je ruski državljanin rođen 1986. godine proaktivno uspostavio kontakt putem platforme `Vocap` sa predstavnikom Ministarstva odbrane Ukrajine", ističe se u saopštenju regionalnog odjeljenja FSB-a u Krasnodarskoj oblasti.

U saopštenju se dodaje da je uhapšeni napravio zapaljive smjese za paljenje vojnog aviona na jednom od aerodroma u Krasnodarskom kraju.

Pridružite se

Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici.

Provjereno.info
Large banner