Large banner

Svijet

23.10.2025.

13:39

Sijarto: Kanali za komunikaciju sa Rusijom ostaju otvoreni

Ako napustite te kanale komunikacije, napuštate nadu za mir - rekao je Sijarto.

IZVOR: Srna
Сијарто: Канали за комуникацију са Русијом остају отворени
Foto:SRNA

Mađarska drži otvorene kanale za komunikaciju sa Rusijom radi pronalaženje rješenja za sukob u Ukrajini, izjavio je mađarski ministar spoljnih poslova i trgovine Peter Sijarto.

- Ako napustite te kanale komunikacije, napuštate nadu za mir - rekao je Sijarto za list "Vašington tajms".

Sijarto je istakao da evropski mejnstrim pokušava da spriječi sve što bi moglo da donese mir.

- Zašto? Zato što je Evropa trenutno pod vođstvom ratne psihologije - naglasio je Sijarto.

On je napomenuo da je Budimpešta uvijek spremna da djeluje kao posrednik za pregovore.

Predsjednik Rusije Vladimir Putin i predsjednik SAD Donald Tramp razgovarali su prošle sedmice telefonom, osmi put od početka godine.

Nakon dvočasovnog razgovora, pomoćnik ruskog predsjednika Jurij Ušakov saopštio je da će Moskva i Vašington odmah početi pripreme za novi sastanak dvojice lidera, koji bi mogao da bude održan u Budimpešti.

Međutim, Tramp je otkazao planirani samit i istakao da "ne vjeruje da bi razgovori donijeli željene rezultate"

Branimir Kojić

Kojić: S ciljem falsifikovanja istorije i nišani za one koji nisu pronađeni

Podijeli
Large banner