Large banner

Svijet

23.05.2026.

21:44

Pronađena tijela dvoje turista u Nacionalnom parku „Kruger“

Potraga je pokrenuta nakon što se nisu vratili.

IZVOR: Srna
Пронађена тијела двоје туриста у Националном парку „Кругер“
Foto:Pixabay

Tijela dvoje turista pronađena su u Nacionalnom parku "Kruger" u Južnoafričkoj Republici, a policija istražuje slučaj otmice i ubistva, javili su lokalni mediji.

Žrtve, 71-godišnji muškarac i žena čiji identitet nije potvrđen, navodno su stigle u jedan od kampova u Nacionalnom parku "Kruger" u nedjelju, 17. maja, a posljednji put su viđene u srijedu ujutru, 20. maja, na mjestu za piknik.

Potraga je pokrenuta nakon što se nisu vratili.

Policija je saopštila da je muškarac zadobio ubodne rane u gornjem dijelu tijela, dok je žena imala teške povrede za koje se vjeruje da su nanesene oštrim predmetom.

Vozilo za koje se vjeruje da su ga žrtve koristile nije pronađeno.

List "Independent onlajn" objavio je danas, pozivajući se na portparola lokalne policije Hlulanija Mašabu, da su tijela pronađena u blizini Kros Kornera, nedaleko od ušća rijeka Levubu i Limpopo u sjevernom dijelu parka.

Pridružite se

Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici.

Provjereno.info
Large banner