Large banner

Svijet

28.01.2026.

23:00

Pronađen avion koji je nestao u Kolumbiji, poginulo svih 15 putnika

Avion Beechcraft 1900, izgubio je kontakt sa kontrolom leta oko 11.45 časova po lokalnom vremenu, dok je letio na relaciji Kukuta-Okana.

IZVOR: Agencije
Avion
Foto:Pixabay

Avion kolumbijske kompanije Satena sa 15 osoba na ljetu, pronađen je u planinskoj oblasti Katatumbo u sjeveroistočnom djelu Kolumbije u blizini granice sa Venecuelom, a u nesreći nema preživjelih, saopštile su vlasti.

Među putnicima su bili poslanik kolumbijskog Kongresa iz stranke U Diogen Kintero i Karlos Salceda, kandidata za mjesto u mirovnom tijelu Komisija za istinu koja posreduje između vlade i gerilske organizacije Revolucionarne oružane snage Kolumbijemirovne (FARC) prenio je ranije kolumbijski TV kanal Colombia One.

Avion Beechcraft 1900, izgubio je kontakt sa kontrolom leta oko 11.45 časova po lokalnom vremenu, dok je letio na relaciji Kukuta-Okana.

Predviđeno slijetanje bilo je u 12.05 časova, ali avion je nestao sa radara samo nekoliko minuta prije planiranog dolaska, prenosi latinoamerički portal Infobae.

Prema informacijama kompanije Satena, avion je postigao maksimalnu granicu autonomije leta i počeo je da gubi gorivo.

Takođe, aktivacija vanredne signalizacije, što bi pomoglo u lociranju aviona, nije se dogodila, što je dodatno otežalo potragu.

U potrazi su učestvovale tri letjelice Kolumbijske vazduhoplovne snage i dvije druge letjelice privatne kompanije "Searca", uz koordinaciju sa Nacionalnom civilnom avijacijom.

Pridružite se

Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici.

Provjereno.info
Large banner