Svijet
21.04.2026.
20:41
Osam lica uhapšeno u Londonu zbog podmetanja požara
"Sedam lica je uhapšeno u proteklih 48 sati u okviru istrage o zavjeri radi podmetanja požara", navode iz policije.

Osam lica je uhapšeno zbog podmetanja požara u Londonu i planova paljenja objekata koji pripadaju jevrejskoj zajednici, saopšteno je iz Uprave antiterorističkog odreda britanske policije.
"Sedam lica je uhapšeno u proteklih 48 sati u okviru istrage o zavjeri radi podmetanja požara", navode iz policije.
Britanska policija istražuje niz napada na lokacije povezane sa Jevrejima u Londonu u svjetlu rasta prijetnji i kriminalnih aktivnosti usmjerenih prema jevrejskoj zajednici nakon izbijanja rata između Izraela i Palestine.
Britanski bezbjednosni zvaničnici upozorili su da Teheran koristi posrednike za izvođenje terorističkih aktivnosti u Velikoj Britaniji, a proiranska grupa "Harakat Ašab al-Jamin al-Islamija" preuzela je odgovornost za neke od nedavnih napada.
Pridružite se
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici.






