Large banner

Svijet

28.05.2026.

20:56

Netanjahu širi vojnu kontrolu na 70 odsto pojasa Gaze

Netanjahu je rekao na konferenciji sa publikom da vojska trenutno kontroliše 60 odsto enklave i da je njegova direktiva da se to proširi na 70 odsto.

IZVOR: Srna
Benjamin Netanjahu, Izrael
Foto:SRNA

Izrael želi da proširi vojnu kontrolu nad Pojasom Gaze na 70 odsto, rekao je premijer Benjamin Netanjahu u govoru koji je snimio i objavio "Kanal 12".

Netanjahu je rekao na konferenciji sa publikom da vojska trenutno kontroliše 60 odsto enklave i da je njegova direktiva da se to proširi na 70 odsto.

Odgovarajući jednom članu publike, koji je rekao da Izrael treba da preuzme 100 odsto Pojasa Gaze, Netanjahu je istakao da će se ići korak po korak i da je 70 odsto trenutni cilj.

Kada je primirje uz posredovanje SAD stupilo na snagu u oktobru 2025. godine, područje pod izraelskom kontrolom iznosilo je 53 odsto enklave.

Palestinska teritorija pokriva površinu od oko 365 kvadratnih kilometara.

Izrael i islamistički pokret Hamas optužuju se uzajamno za kršenje primirja.

Pridružite se

Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici.

Provjereno.info
Podijeli
Large banner