Large banner

Svijet

19.11.2025.

19:52

Najmanje 19 povrijeđenih u napadu biber sprejom u školi

Policija pokrenula istragu

Најмање 19 повријеђених у нападу бибер спрејом у школи
Foto:pixabay

Najmanje 19 učenika povređeno je danas u incidentu u opšteobrazovnom centru Evropa u njemačkom gradu Keln, od kojih je devetoro hospitalizovano.

Prema preliminarnim informacijama, 16-godišnjaka su u školskom hodniku fizički napala dvojica nepoznatih napadača, koji su koristili biber sprej, prenosi nemački portal WDR.

Nakon toga, napadnuti učenik je, kako se navodi, u samoodbrani takođe upotrijebio biber sprej i isprskao napadače, koji su potom pobjegli prema izlazu iz zgrade.

Biber sprej se proširio po školskoj zgradi i izazvao povrede kod drugih učenika. Policija izvještava da je najmanje 19 drugih učenika zadobilo lakše povrede usljed izlaganja biber spreju.

Devetero od njih je preventivno prevezeno u bolnicu, sa jakim iritacijama oka.

Policija je zaplijenila biber sprej koji je koristio 16-godišnjak i pokrenula istragu zbog opasnih tjelesnih povreda.

Large banner