Svijet
19.10.2025.
11:38
Luvr zatvoren nakon pljačke
Pljačka u Luvru, muzej zatvoren za posjetioce

U vrijeme otvaranja Muzeja Luvr u Parizu jutros se dogodila pljačka, objavila je danas francuska ministarka kulture Rašida Dati na svom nalogu na mreži Iks.
"Zbog pljačke je donesena odluka da se ustanova kulture Muzej Luvr zatvori za posjetioce iz vanrednih razloga", navodi se u saopštenju koje je muzej objavio na toj društvenoj mreži, prenosi dnevnik "Figaro".
Incident se navodno dogodio u trenutku kada su prvi posjetioci počeli da ulaze u muzej, nakon čega je odmah raspoređena policija, a posjetiocima izdato upozorenje da ne ulaze u muzej.
Luvr, globalni simbol francuske kulture i jedno od najbolje čuvanih mjesta u prestonici Francuske, danas će biti zatvoren za posjetioce.
U toku je istraga kako bi se utvrdile precizne okolnosti pljačke i mogućeg nestanka vrijednih umjetničkih djela ili drugih predmeta iz fundusa Luvra.
Preporučeni sadržaj

Tramp na društvenoj mreži uvredom odgovorio na proteste protiv njega
Svijet
19.10.2025.

Brazilski predsjednik pozvao na jačanje samostalnosti Latinske Amerike
Svijet
19.10.2025.

Umrla Sofija Koradi, tvorac "Erazmusa"
Svijet
19.10.2025.



