Svijet
11.04.2026.
10:20
Lavrov: Sa Sijartom sam razgovarao o položaju manjina u Ukrajini
Lavrov je izjavu Paule Pinjo nazvao priznanjem primata nacizma u pristupima Brisela, savjetujući joj da se ne bruka i da ćuti

Ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je da je sa mađarskim ministrom spoljnih poslova Peterom Sijartom razgovarao o situaciji nacionalnih manjina u Ukrajini.
"Jedno od najhitnijih pitanja je situacija nacionalnih manjina u Ukrajini. Upravo o tome sam razgovarao sa Peterom Sijartom", rekao je Lavrov komentarišući nezadovoljstvo portparola Evropske komisije Paule Pinjo njegovim kontaktima sa mađarskim kolegom.

Patrijarh Porfirije: Sišavši u ad, Gospod sišao u centar našeg neprijatelja i iznutra ga pobijedio
Lavrov je izjavu Paule Pinjo nazvao priznanjem primata nacizma u pristupima Brisela, savjetujući joj da se ne bruka i da ćuti.
"Rukovodstvo EU će pogaziti sve deklarisane vrijednosti u težnji ka ostvarenju svog cilja da nanese strateški poraz Rusiji", istakao je Lavrov, dodajući da blok, nastojeći da pruži bezbjednosne garancije Kijevu, ne govori o garancijama za Rusiju i da bez toga sukob ne može biti riješen.
EU je ranije zatražila "hitno" objašnjenje od Mađarske nakon navoda da je mađarski ministar spoljnih poslova Peter Sijarto odao Moskvi ključne informacije o pitanjima EU.
Pridružite se
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici.
Тagovi :
Preporučeni sadržaj

Tramp otkrio šta je osnovni zahtjev pregovora sa Iranom
Svijet
09:02

(VIDEO) Misija Artemis II uspješno završena: Orion se sigurno spustio u Tihi okean
Svijet
08:56

Rusija pozvala na hitan prekid napada na Liban
Svijet
10.04.2026.



