Large banner

Svijet

25.06.2026.

22:50

EU produžila ekonomske sankcije Rusiji do 31. jula 2027.

Savjet EU je odlučio da produži ekonomske sankcije Rusiji zbog rata u Ukrajini do 31. jula 2027. godine.

ЕУ продужила економске санкције Русији до 31. јула 2027.
Foto:SRNA

Savjet EU objavio je da je produžio ekonomske sankcije Rusiji zbog sukoba u Ukrajini na još godinu dana, do 31. jula 2027. godine.

"Savjet je danas obnovio restriktivne mjere EU s obzirom na kontinuirane akcije Ruske Federacije koje destabilizuju situaciju u Ukrajini u narednih 12 mjeseci, do 31. jula 2027. godine", navodi se u saopštenju.

Ograničenja utiču na trgovinu, finansije, energetiku, tehnologije dvostruke namjene, uvoz ruske nafte i naftnih derivata, bankarstvo i medije.

Lideri EU su na samitu u Briselu prošle sedmice najavili da će ekonomske sankcije Rusiji biti produžene za godinu dana, umjesto na šest mjeseci, i pozvali na ubrzanje usvajanja 21. paketa restriktivnih mjera.

Rusija je više puta ponovila da će se izboriti sa pritiscima u vidu sancija koje joj je Zapad uveo, prenosi Srna.

Pridružite se

Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici.

Provjereno.info
Large banner