Large banner

Svijet

13.03.2026.

19:30

Erdogan: Turska neće biti uvučena u rat sa Iranom nakon raketnog incidenta

Erdogan je istakao da je glavni cilj turskih vlasti da zemlja ne bude uvučena u rat

Ердоган: Турска неће бити увучена у рат са Ираном након ракетног инцидента
Foto:Ustupljena fotografija

Turski predsjednik Redžep Tajip Erdogan izjavio je danas da Turska neće biti uvučena u rat između Irana, Izraela i Sjedinjenih Američkih Država, ali da je spremna da odgovori na sve prijetnje nakon što je presretnuta treća iranska balistička raketa lansirana ka Turskoj.

Raketa

Iran ispalio balističke rakete prema Turskoj

- Tokom ovog procesa, preduzimamo sve preventivne mjere protiv bilo kakvih prijetnji našem vazdušnom prostoru, baš kao što smo učinili sinoć - rekao je Erdogan, preneo je Rojters.

Erdogan je istakao da je glavni cilj turskih vlasti da zemlja ne bude uvučena u rat.

Ракета

Treća balistička raketa presretnuta iznad Turske

Balistička raketa ispaljena iz Irana, koja je ušla u turski vazdušni prostor, neutralisana je elementima vazdušne i raketne odbrane NATO-a raspoređenim u istočnom Mediteranu, saopštilo je danas tursko ministarstvo odbrane.

U saopštenju se navodi da Ankara odlučno preduzima sve potrebne mjere protiv svake prijetnje usmerene ka njenoj teritoriji i vazdušnom prostoru, prenijela je agencija Anadolija.

Реџеп Тајип Ердоган.

Erdogan upozorio Iran da se uzdrži od daljih „provokativnih koraka“

Ministarstvo ističe da su u toku razgovori kako bi se razjasnile okolnosti incidenta.

Turske vlasti ističu da pažljivo prate razvoj događaja u regionu i da je zaštita nacionalne bezbjednosti njihov prioritet.

Pridružite se

Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici.

Provjereno.info
Large banner