Svijet
24.05.2026.
11:36
Drogu krili u cipelama i slali autobusom: Akcija grčke policije nakon dojave
Policija u Atini razbila je narko-bandu, zaplijenila kokain i heroin vrijednosti 339.000 evra, a poslom je rukovodio zatvorenik.

Policija Atine razbila je narko-bandu i zaplijenila 10,5 kilograma heroina i 2,2 kilograma kokaina, saopšteno je iz policije. Policija je privela 71-godišnjeg muškarca koji je pokušavao da pošalje autobusom do odredišta van Atine paket sa cipelama u kojima je bilo skriveno 20 grama kokaina.
Ispostavilo se da je drogu dobio od 58-godišnjeg muškarca koji je radio za trećeg čovjeka koji služi kaznu u grčkom zatvoru za neodređena krivična djela, piše "Katimerini".
Policija je takođe uhapsila 52-godišnju ženu osumnjičenu za pomaganje u skladištenju i falsifikovanju droge.
Pored narkotika, policija je pronašla i zaplijenila velike sume gotovine, uključujući valute sa Tajlanda, Koreje, Kine, Argentine, Šri Lanke i Emirata.
Policija je saopštila da ulična vrijednost droge i ukupna vrijednost konfiskovane gotovine iznose 339.000 evra.
Operacija je počela u petak, 22. maja, nakon dojave.
Pridružite se
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici.






