Region
13.10.2025.
14:55
Vučić nakon sastanka sa Djukovom: Neće biti nestašice nafte i velike energetske krize
Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je da neće biti nestašice nafte ni energetske krize, nakon razgovora s ruskom delegacijom o američkim sankcijama Naftnoj industriji Srbije.

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić, nakon razgovora sa ruskom delegacijom o američkim sankcijama Naftnoj industriji Srbije, poručio je građanima da u Srbiji neće biti nestašice nafte, naftnih derivata, kao ni bilo kakve velike energetske krize.
Vučić je naveo da je završio važne razgovore sa ruskom delegacijom o pitanju NIS-a i energetike u Srbiji, te da je zadovoljan otvorenošću, konstruktivnošću i iskrenošću sastanka sa predsjednikom Upravnog odbora "Gasproma" Aleksandrom Djukovom i ruskim zamjenikom ministra energetike Pavelom Sorokinom.
On je dodao da su ruski prijatelji shvatili poruku Srbije, koja je razumjela šta su interesi Rusije.
"Uradićemo sve što je u taktičkom i strateškom smislu potrebno. Građani, budite mirni - država je tu da se bori za vas, u vaše ime, za vaš račun i budućnost Srbije. Nastavićemo to da radimo", istakao je Vučić u objavi na "Instagramu".
SAD su nedavno uvele sankcije NIS-u zbog većinskog ruskog vlasništva u toj kompaniji.
Тagovi:
Preporučeni sadržaj

Hirurg u Beogradu, pacijent u Belgiji: U KCS izvedena prva telehirurška operacija na ovim prostorima
Region
13.10.2025.

Optužnica protiv 85 osoba, među njima i državljanin BiH
Region
13.10.2025.

Urušio se zid zatvora, poginula dva radnika u Hrvatskoj
Region
13.10.2025.



