Region
30.12.2025.
10:49
(VIDEO) Uhapšen Milan Knežević: "Ovako nije bilo ni za Đukanovićeve diktature"
U vozilo policije nakon višečasovne intervencije ušao je i Milan Knežević za čije hapšenje nisu imali nalog, a koji je rekao da neće da se odvaja od svog naroda.

Policija je jutros u zetskom naselju Botun privela više od 20 mještana koji su se okupili na lokaciji gdje je planirana gradnja postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda s namjerom da spriječe početak radova.
Među privedenima su i lider DNP-a Milan Knežević i predsjednik opštine Zeta Mihailo Asanović, kojeg su unijeli u maricu, prenose crnogorski mediji.
U vozilo policije nakon višečasovne intervencije ušao je i Milan Knežević za čije hapšenje nisu imali nalog, a koji je rekao da neće da se odvaja od svog naroda.
Policija je tražila da Knežević izađe iz marice, ali je on to odbio. Knežević je iz policijske marice kazao da treba da se oglase ministar unutrašnjih poslova Danilo Šaranović i premijer Milojko Spajić, i da se sastane Vijeće za nacionalnu bezbjednost zbog postupanja policije.
Imao je poruku i za parlamentarnu većinu: "Kao što bi rekao Bata Živojinović u Lepim selima: da se ne ljubimo".
Lider DNP-a je rekao da Crna Gora od jutros više nije ista.
- Nije mi prvi put da budem u marici, ali nekima će biti prvi put da budu marici i u Spužu, zbog nezakonitog ponašanja policije i institucija i organa države i Glavnog grada – kazao je Knežević.
Kako naglašava, poraz je da su hapsili maloljetnu decu, stare ljude, da su uhapsili predsjednika opštine i njegovog oca i da su htjeli da uhapse i četiri žene, od kojih nije htio da se odvoji.
Lider DNP-a je kazao da još nije imao komunikaciju ni sa kim iz svoje partije, ali da će predložiti izlazak iz Vlade.





