Region
17.02.2026.
09:19
Sjeverna Makedonija pod žutim upozorenjem - povećan rizik od poplava
U ovim regionima se lokalno očekuje padavina od više od 30 litara po kvadratnom metru u periodu od 24 sata, što može da dovede do porasta nivoa vode i problema na terenu

Čitava teritorija Sjeverne Makedonije je trenutno pod žutom fazom upozorenja zbog obilnih padavina i jakih vjetrova, koji povremeno i lokalno mogu dostići brzinu preko 70 kilometara na sat.
Prema informacijama meteorologa, ovakvi vremenski uslovi ponovo povećavaju rizik od poplava i izlivanja rijeka, posebno u zapadnim i severozapadnim dijelovima zemlje, piše portal skopjeinfo.mk.
U ovim regionima se lokalno očekuje padavina od više od 30 litara po kvadratnom metru u periodu od 24 sata, što može da dovede do porasta nivoa vode i problema na terenu.
Vlasti apeluju na oprez, posebno u područjima duž riječnih korita i na mjestima gdje je ranije bilo poplava.
Pridružite se
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici.
Тagovi :
Preporučeni sadržaj

Đedović Handanović: Do kraja nedjelje očekujemo odluku o produženju licence za NIS
Region
09:10

Vučević: Matica Srpska bedem odbrane onog što jesmo
Region
16.02.2026.

Patrijarh Porfirije: Matica srpska duboko utkana u duhovnu i kulturnu istoriju srpskog naroda
Region
16.02.2026.



