Region
12.08.2026.
14:21
Pretučeni Srbin iz Zubinog Potoka Nenad Rašković prebacuje se u Beograd na dalje liječenje
Nenad Rašković iz Zubinog Potoka, nakon teških povreda, prebacuje se iz KBC Kosovska Mitrovica u Beograd

AUTOR:
Nevena Reljić
Srbin Nenad Rašković iz sela Dren u opštini Zubin Potok, koga je tzv. kosovska policija zlostavljala i pretukla zbog težine povreda i teškog opšteg zdravstvenog stanja, prebacuje se iz KBC Kosovska Mitrovica u Urgentni centar Kliničkog centra Srbije, gdje će biti hospitalizovan, saznaje Tanjug.
U toku je njegov transport, a očekuje se da u Klinički centar Srbije stigne u popodnevnim satima.
Pripadnici takozvane kosovske policije su u utorak kasno popodne upali u porodični dom Raškovića u selu Dren, a nakon pretresa, kako je posvedočio, počeli su da ga tuku po telu bez ikakvog razloga.

Upali mu u kuću pa ga vezali za drvo: Pripadnici tzv. kosovske policije brutalno pretukli Nenada Raškovića
Rašković navodi da su od njega tokom zlostavljanja zahtevali da prizna da je za vreme rata počinio ratni zločin nad Albancima.
- Nenad je, nakon toga ostavljen vezan za drvo. Uz pomoć prijatelja je oslobođen i prevezen u Dom zdravlja u Zubinom Potoku, a zatim u KBC Kosovska Mitrovica. Po rečima meštana Drena, Nenad Rašković je pošten i častan čovek, bez ikakve mrlje u svom životu, koji nikada nije imao problema sa zakonom - saošpštila je ranije Srpska lista.
Rašković se u KBC Kosovska Mitrovica nalazio u šok sobi sa teškim povredama, izjavio je ranije doktor u KBC Kosovska Mitrovica Goran Radojević.
Pridružite se
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici.
Тagovi :
Preporučeni sadržaj

Velebitski kanal: Pronađene dvije od četiri nestale osobe, nastavlja se potraga
Region
Upravo

Drama u Velebitskom kanalu: Četvoro Portugalaca nestalo u oluji, pronađen njihov čamac
Region
11:21

Drama u Podstrani: Automobil visio nad provalijom, vatrogasci spasili vozača iz vozila na "klackalici"
Region
10:35



