Region
09.04.2026.
17:15
Podignuta optužnica protiv Vladana Anđelkovića zbog pucnjave ispred Skupštine Srbije
Podignuta je optužnica protiv Vladana Anđelkovića (71) zbog pokušaja ubistva i izazivanja požara ispred Skupštine Srbije. Tužilaštvo traži psihijatrijsko liječenje.

Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je optužnicu protiv Vladana Anđelkovića (71) zbog pokušaja ubistva M.B. i pucnjave kojom je ugrozio živote nekoliko ljudi ispred Skupštine Srbije, saopšteno je iz Tužilaštva.
Optužnica je predata na potvrđivanje Višem sudu, kojem je predloženo da se okrivljenom produži pritvor. Taj prijedlog je, prema navodima Tužilaštva, upućen kako Anđelković ne bi ponovio krivično djelo u kratkom periodu, s obzirom na to da je za ovo djelo zaprijećena kazna veća od deset godina, ali i zbog velikog uznemirenja javnosti.
Tužilaštvo je sudu takođe predložilo da se nakon glavnog pretresa okrivljenom izrekne mjera obaveznog psihijatrijskog liječenja i čuvanja u zdravstvenoj ustanovi.

Uhapšeni Anđelković priznaje policajcu zašto je pucao u Pionirskom parku
Podsjećamo, Vladan Anđelković je 22. oktobra prošle godine ispred Doma Narodne skupštine pokušao da ubije M.B, koga je tom prilikom ranio iz vatrenog oružja. Nakon toga je, kako se sumnja, pucnjavom i izazivanjem požara u šatorima koji su tada bili postavljeni ispred parlamenta, direktno ugrozio živote još nekoliko osoba koje su se nalazile na licu mjesta.
Pridružite se
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici.






