Region
05.06.2026.
15:45
Patrijarh Porfirije pozvao vjernike da sutra svečano isprate Pojas Presvete Bogorodice
Svečani ispraćaj će, uz najviše crkvene i državne počasti, uslijediti poslije svete liturgije i akatista Presvetoj Bogorodici

Patrijarh srpski Porfirije pozvao je vjernike da u subotu, 6. juna prisustvuju liturgiji u hramu Svetog Save nakon čega će svečano biti ispraćen pojas presvete Bogorodice, koji je od Spasovdana do danas cjelivalo više od 800.000 osoba, saopštila je Srpska pravoslavna crkva.
Svečani ispraćaj će, uz najviše crkvene i državne počasti, uslijediti poslije svete liturgije i akatista Presvetoj Bogorodici, uz učešće Garde Vojske Srbije, orkestra Ministarstva unutrašnjih poslova, folklornih društava, horova, bogoslova i drugih.

SPC poziva vjernike u Beogradu: Priključite se pakovanju osvještanih trakica Pojasa Presvete Bogorodice
- Pozivamo verni narod da uzme molitveno učešće u ovoj istorijskoj duhovnoj svečanosti i svim srcem zablagodari Majci Božjoj i Njenom Sinu, Gospodu i Spasu našem Isusu Hristu, na velikom blagoslovu kojim su zakrilili srpsku prestonicu, našu Otadžbinu i srpski rod pravoslavni. Dođimo u naš zavjetni hram na Vračaru da dostojno ispratimo veliku svetinju i visokoprepodobnog igumana vatopedskog Jefrema i njegovo sveto bratstvo - navodi se u saopštenju.
Pridružite se
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici.
Preporučeni sadržaj

Sukob zbog natpisa u Mitrovici: Prištinska policija privela srpske funkcionere
Region
13:50

Vučić iz Tivta: Crna Gora može da radi šta hoće, ali Srbija nikada neće priznati Kosovo
Region
13:32

Makron u Cetinjskom manastiru: Od mitropolita Joanikija na poklon dobio repliku čuvene "Podgoričke čaše"
Region
10:43



