Large banner

Region

28.05.2026.

16:06

Pao član kriminalne grupe Igora Krstovića: Državljanin BiH uhapšen u Crnoj Gori zbog šverca droge

Iz Uprave policije saopšteno je da su ga danas slobode lišili službenici Sektora granične policije

Пао члан криминалне групе Игора Крстовића: Држављанин БиХ ухапшен у Црној Гори због шверца дроге
Foto:SRNA

Državljanin BiH Milomir Perišić (41) uhapšen je na Dobrakovu, po potjernici koju je za njim raspisalo Specijalno policijsko odjeljenje (SPO), zbog sumnje da je kao član kriminalne grupe Igora Krstovića švercovao drogu.
Iz Uprave policije saopšteno je da su ga danas slobode lišili službenici Sektora granične policije.

"Postupajući po nacionalnoj potjernici raspisanoj od Specijalnog policijskog odjeljenja, lišili slobode M.P. (41), državljanina Bosne i Hercegovine, zbog sumnje da je izvršio krivično djelo neovlašćena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga počinjeno u saizvršilaštvu", piše u saopštenju.

Pojasnili su da je za Perišićem 2. aprila 2026. godine Viši sud u Podgorici raspisao potjernicu.

"Sumnja se da je M.P. navedeno krivično djelo izvršio kao pripadnik jedne organizovane kriminalne grupe koju je organizovao I.K. iz Zete, takođe član jedne visokorizične OKG, a koja se, kako se sumnja, bavila krijumčarenjem narkotika na teritoriji Crne Gore, Bosne i Hercegovine, Albanije i država Evropske unije, u periodu od 2019. do 2021. godine", saopšteno je iz Uprave policije Crne Gore, prenosi TANJUG.

Pridružite se

Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici.

Provjereno.info
Large banner