Region
28.06.2026.
09:22
Oglasio se MUP Srbije o curenju amonijaka kod Guče: Četiri osobe u bolnici
Ministarstvo unutrašnjih poslova Srbije oglasilo se povodom curenja amonijaka iz hladnjače kod Guče. Sedam osoba je evakuisano, a situacija je brzom reakcijom stavljena pod kontrolu.

AUTOR:
Provjereno Info
Sedam lica evakuisano je, od kojih su četiri prevezena u bolnicu nakon što je u Guči došlo do curenja amonijaka iz hladnjače, saopšteno je iz Ministarstva unutrašnjih poslova /MUP/ Srbije.
"Po prijavi curenja amonijaka u Guči na lice mesta odmah su upućeni pripadnici Sektora za vanredne situacije koji su, u saradnji sa drugim nadležnim službama, preduzeli sve neophodne mere radi zaštite građana i stavljanja situacije pod kontrolu", ističe se u saopšptenju.

Curio amonijak iz hladnjače u Guči, MUP poslao hitno upozorenje građanima
Pretakanje gasa uspješno završeno
Nakon intenzivne noćne akcije, nadležne ekipe su uspjele da u potpunosti saniraju izvorište opasnosti. U saopštenju MUP-a se navodi da je proces pretakanja preostalog amonijaka iz oštećenog sistema hladnjače uspješno izvršen tokom jutra, čime je bezbjednosni rizik sveden na minimum i spriječeno dalje zagađenje vazduha.
Zbog curenja amonijaka iz hladnjače u Guči, MUP je noćas izdalo upozorenje za građane, koje je proslijeđeno i SMS porukom.
Pridružite se
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici.
Preporučeni sadržaj

Curio amonijak iz hladnjače u Guči, MUP poslao hitno upozorenje građanima
Region
08:25

MUP saopštio koliko se ljudi okupilo na skupu "Srbija jedna porodica"
Region
27.06.2026.

Hapšenje na KiM: Španca terete da je oteo svoju kćerku
Region
27.06.2026.



