Large banner

Region

28.06.2026.

09:22

Oglasio se MUP Srbije o curenju amonijaka kod Guče: Četiri osobe u bolnici

Ministarstvo unutrašnjih poslova Srbije oglasilo se povodom curenja amonijaka iz hladnjače kod Guče. Sedam osoba je evakuisano, a situacija je brzom reakcijom stavljena pod kontrolu.

Огласио се МУП Србије о цурењу амонијака код Гуче: Четири особе у болници
Foto:MUP Srbije

Sedam lica evakuisano je, od kojih su četiri prevezena u bolnicu nakon što je u Guči došlo do curenja amonijaka iz hladnjače, saopšteno je iz Ministarstva unutrašnjih poslova /MUP/ Srbije.

"Po prijavi curenja amonijaka u Guči na lice mesta odmah su upućeni pripadnici Sektora za vanredne situacije koji su, u saradnji sa drugim nadležnim službama, preduzeli sve neophodne mere radi zaštite građana i stavljanja situacije pod kontrolu", ističe se u saopšptenju.

policija srbija

Curio amonijak iz hladnjače u Guči, MUP poslao hitno upozorenje građanima

Pretakanje gasa uspješno završeno

Nakon intenzivne noćne akcije, nadležne ekipe su uspjele da u potpunosti saniraju izvorište opasnosti. U saopštenju MUP-a se navodi da je proces pretakanja preostalog amonijaka iz oštećenog sistema hladnjače uspješno izvršen tokom jutra, čime je bezbjednosni rizik sveden na minimum i spriječeno dalje zagađenje vazduha.

Zbog curenja amonijaka iz hladnjače u Guči, MUP je noćas izdalo upozorenje za građane, koje je proslijeđeno i SMS porukom.

Pridružite se

Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici.

Provjereno.info
Large banner