Large banner

Region

18.11.2025.

17:57

Nevrijeme u regionu - bujica srušila most

U mjestu Gornji Pažanj u opštini Kolašin sinoć je bujični potok odnio betonski most u blizini hotela Drim Haous.

Nevrijeme u Crnoj Gori
Foto:screenshot/ Facebook

Snažno nevrijeme praćeno obilnim padavinama ostavilo je za sobom veliku materijalnu štetu, izazivajući rušenje mostova, klizišta, blokade puteva i poplave u pojedinim domaćinstvima, javlja RTCG.

Jutro je osvanulo uz maksimalnu mobilizaciju svih nadležnih službi, koje su, kako navode iz lokalne uprave, na terenu od ranih jutarnjih sati.

Potpredsjednik Opštine Kolašin, Vasilije Ivanović, rekao je da su sve gradske službe i komunalna preduzeća angažovana kako bi se situacija stavila pod kontrolu.

Prema njegovim riječima, najkritičnija žarišta bila su u naseljima Polje i Pažanj, gdje su bujične vode izazvale klizišta i urušavanje mostova, dok je put zbog velikog odrona prema Bjelasici jutros bio privremeno neprohodan.

Алдијана Јахић

Poznato kada će biti sahranjena svirepo ubijena Aldina Jahić

"Svi raspoloživi timovi su na terenu, radimo na sanaciji štete i stabilizaciji situacije", kazao je on.

Od ranih jutarnjih časova na terenu su ekipe Opštine Kolašin i sve službe i preduzeća, uključujući i DOO 'Komunalno' , 'Vodovod i kanalizacija' Kolašin, 'Služba zaštite i spašavanja'.

Policija amerika

Poslije svađe u metrou, muškarac polio i zapalio mladu ženu

Podijeli
Large banner