Region
30.08.2026.
08:45
Likvidiran Novica Elek: Poznat po "pljački vijeka" i jezivom nasilju nad ženom
U Surčinu je ubijen Novica Elek. Policija pokrenula akciju „Vihor 3“ i traga za napadačem koji je pobjegao

AUTOR:
Nevena Reljić
U Surčinu je u večernjim satima, nešto prije 21 čas, likvidiran Novica Elek, u trenutku kada je izlazio iz svog automobila. Prema nezvaničnim informacijama, napadač, za kojeg se sumnja da je bio na biciklu, prišao je žrtvi i ispalio mu hitac direktno u sljepoočnicu.
Policija je odmah pokrenula akciju „Vihor 3“ u potrazi za izvršiocem. Intenzivno se traga za mlađim muškarcem koji je na sebi imao crnu majicu, crni šorc, naočare i hirurške rukavice.

Župljanin: Ime generala Mladića biće zlatnim slovima upisano u stranicama istorije srpskih oslobodilačkih ratova
Ubijeni je ranije dospio u žižu javnosti zbog ekstremnog nasilja. U aprilu 2016. godine presreo je svoju bivšu suprugu u blizini Pravoslavnog groblja u Surčinu, udario džipom u njen automobil, a potom ju je, uz prijetnju pištoljem i čupanje za kosu, kidnapovao nasred puta i prebacio u svoje vozilo.
Odvukao ju je u obližnje njive, gdje ju je zlostavljao i tražio informacije, a potom joj je ispalio tri hica u noge i ostavio je u teškom stanju. Nesrećna žena je preživjela samo zato što je slučajni prolaznik uspio da nagovori napadača da je prebace u bolnicu.
Nakon zločina Novica je bio u bjekstvu više od dvije godine, skrivajući se pod lažnim identitetom. Uhapšen je 2018. godine na graničnom prelazu s lažnim pasošem, a u novembru 2019. godine Viši sud u Beogradu osudio ga je na četiri i po godine zatvora zbog ovog brutalnog napada.
Pored teškog nasilja, ime ubijenog vezivalo se i za čuvenu „pljačku vijeka“ iz marta 2011. godine. Tada je u Beogradu napadnut konvoj firme „Sekjuritas“, iz kojeg je uz upotrebu oružja oteto oko 800.000 evra. On je bio jedan od sedmorice optuženih za učešće u ovoj filmskoj pljački. Međutim, nakon višegodišnjeg procesa, Apelacioni sud u Beogradu je 2014. godine donio pravosnažnu odluku kojom su svi optuženi oslobođeni optužbi usljed nedostatka dokaza.
Pridružite se
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici.
Тagovi :
Preporučeni sadržaj

Vučić na skupu u Užicu: Nasilje nikada neće pobijediti
Region
29.08.2026.

Sukob demonstranata i policije u Užicu: Povrijeđen snimatelj RTS-a
Region
29.08.2026.

Virus Zapadnog Nila potvrđen u Zagrebu: Uginule vrane pronađene na pet lokacija, građani upozoreni na opasnost
Region
29.08.2026.



