Hronika
01.08.2026.
12:45
Za šest mjeseci u Srpskoj otkriveno 12,4 odsto više slučajeva zloupotrebe droge
Za šest mjeseci u Srpskoj evidentirano 1.617 slučajeva zloupotrebe droge, što je za 12,4 odsto više u odnosu na isti period prošle godine.

AUTOR:
Aleksandar Stojanović
Za šest mjeseci ove godine u Republici Srpskoj otkriveno je 1.617 slučajeva zloupotreba droge što je za 12,4 odsto više nego u istom periodu prošle godine, rečeno je Srni u Ministarstvu unutrašnjih poslova (MUP) Republike Srpske.
Riječ je od 253 krivična djela i 1.364 prekršaja, preciziraju iz MUP-a.
Policijski službenici su na mjestu izvršenja krivičnog djela zatekli i uhapsili 35 izvršilaca.
"U toku prvih šest mjeseci 2026. godine na teritoriji Republike Srpske otkrivene su tri laboratorije za proizvodnju droge, na područjima Banjaluke, Gradiške i Bijeljine", navode iz MUP-a.
U oblasti otkrivanja i sprečavanja zloupotrebe droge sprovedeno je 26 operativnih akcija, a samo u sklopu akcije "Brazil" otkriveno je i oduzeto oko 50 kilograma marihuane, zbog čega je uhapšeno pet lica.
Pridružite se
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici.
Тagovi :
Preporučeni sadržaj

Požar se iz Širokog brijega proširio u Čitluk
Hronika
10:36

Teška saobraćajna nesreća kod Lukavca: Jedna osoba smrtno stradala, a tri povrijeđene
Hronika
31.07.2026.

Motor na asfaltu: Saobraćajna nezgoda u Karanovcu
Hronika
31.07.2026.



