Large banner

Hronika

26.06.2026.

15:18

Uhapšen Banjalučanin zbog internet prevara: Preko lažnih profila varao građane i uzimao novac

Uhapšen zbog internet prevara u Srpskoj: Preko lažnih profila krao identitet i uzimao novac građanima. Pronađeni i dokazi.

Ухапшен Бањалучанин због интернет превара: Преко лажних профила варао грађане и узимао новац
Foto:Freepik

Pripadnici Jedinice za visokotehnološki kriminalitet MUP-a Republike Srpske uhapsili su lice sa inicijalima S.R. zbog sumnje da je počinilo krivično djelo „Neovlašteno korištenje ličnih podataka“.

Osumnjičeni se tereti da je na društvenim mrežama kreirao više lažnih profila, koristeći stvarne lične podatke, fotografije i brojeve telefona drugih osoba. Kako saznajemo, S.R. je potom stupao u kontakt sa korisnicima mreža i, lažno se predstavljajući, dovodio ih u zabludu kako bi od njih iznudio novčane uplate.

Na osnovu naredbe Osnovnog suda u Banjaluci, a pod nadzorom Okružnog javnog tužilaštva, policija je pretresla stambene objekte koje koristi osumnjičeni. Tom prilikom pronađeni su i oduzeti mobilni telefoni, SIM kartice, kao i drugi dokazi koji se povezuju sa ovim krivičnim djelom.

Istraga u ovom slučaju se nastavlja pod nadzorom nadležnog tužilaštva.

Pridružite se

Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici.

Provjereno.info
Large banner