Large banner

Hronika

02.04.2026.

21:17

Srbin iz Suvog Grla pušten da se brani sa slobode

Nebojša Tomašević je prvi put uhapšen 1. marta sa još četvoricom Srba iz Suvog Grla, dva dana kasnije je oslobođen, a prištinska policija ponovo ga je privela 13. marta.

IZVOR: Srna
Србин из Сувог Грла пуштен да се брани са слободе
Foto:Kosovo online/Screenshot

Nebojša Tomašević iz Suvog Grla kod Srbice pušten je da se brani sa slobode nakon što je 1. marta uhapšen sa još četvoricom Srba zbog sumnje da su počinili ratni zločin tokom sukoba na Kosovu i Metohiji.

Tomaševićev advokat Nebojša Boričić rekao je da je Vrhovni sud po žalbi odbrane ukinuo odluku Apelacionog suda o pritvoru za Tomaševića od 30 dana i vratio predmet na razmatranje, pa će se Tomašević braniti sa slobode, prenosi "Kosovo onlajn".

On je dodao da odluku još nije primio, ali da je najvažnije da čeka Tomaševića da stigne svojoj kući.

Nebojša Tomašević je prvi put uhapšen 1. marta sa još četvoricom Srba iz Suvog Grla, dva dana kasnije je oslobođen, a prištinska policija ponovo ga je privela 13. marta.

Apelacioni sud pet dana kasnije saopštio da je prihvatio žalbu Specijalnog tužilaštva i poništio odluku Osnovnog suda o oslobađanju Tomaševića, navodeći da je Osnovni sud "pogrešno procijenio odluku o njegovom puštanju i naredio određivanje pritvora do 30 dana".

Tomašević je, zajedno sa četvoricom Srba iz Suvog Grla, osumnjičen za navodne ratne zločine protiv civilnog stanovništva u tom mjestu 1998. godine.

Pridružite se

Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici.

Provjereno.info
Large banner