Large banner

Hronika

24.11.2025.

15:41

Potvrđena optužnica u akciji „Smagler“: Za 14 optuženih produžen pritvor

Okružni sud u Doboju naveo je da postoje naročite okolnosti koje ukazuju na opasnost da bi optuženi, ukoliko bi se branili sa slobode, mogli ponoviti krivična djela

Потврђена оптужница у акцији „Смаглер“: За 14 оптужених продужен притвор
Foto:ATV

Okružni sud u Doboju donio je rješenje kojim je za 14 optuženih u akciji "Smagler" produžen pritvor, nakon potvrđene optužnice i na prijedlog OJT Doboj.

Pritvor je produžen u predmetu koji obuhvata više krivičnih djela, među kojima su neovlaštena proizvodnja i promet opojnih droga, izazivanje opšte opasnosti, pomoć učiniocu poslije izvršenog krivičnog djela, neovlašteno fotografisanje i nedozvoljena proizvodnja i promet oružja.

Sud je odredio da pritvor za optužene D.J., M.V., N.P., A.M., S.M., N.B., D.D., D.O., M.K., M.P., D.J, G.L. i M.P. može trajati najduže dvije godine od dana potvrđivanja optužnice, u skladu sa članom 197. stav 1. tačka v) Zakona o krivičnom postupku Republike Srpske.

Za optuženog D.K., koji se tereti za krivično djelo izazivanje opšte opasnosti, pritvor može trajati najduže jednu godinu, takođe računajući od dana potvrđivanja optužnice. Sud će svakih dva mjeseca vršiti kontrolu opravdanosti trajanja pritvora.

Okružni sud u Doboju naveo je da postoje naročite okolnosti koje ukazuju na opasnost da bi optuženi, ukoliko bi se branili sa slobode, mogli ponoviti krivična djela. Za krivična djela koja im se stavljaju na teret propisana je kazna zatvora od najmanje tri godine.

Sud je ocijenio da se većina optuženih duži period bavila neovlaštenom proizvodnjom i prometom opojnih droga, te da su na taj način sticali sredstva za život. U istim radnjama, kako je navedeno, pomagali su im optuženi M.P. i D.O., što je potvrđeno posebnim istražnim radnjama provedenim tokom istrage.

Smagler

Uhapšeni u akciji "Smagler" dovode se u vezu sa paljevinom vozila Jovića i Hurtića

U odnosu na optuženog D.K., sud je naglasio da postoji osnovana sumnja da je u dva odvojena navrata zapaljivom tečnošću izvršio paljenje vozila, zbog čega postoji opravdana bojazan ponavljanja djela, naročito zbog učestalosti i načina izvršenja.

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova /MUP/ Republike Srpske su 22. avgusta u akciji "Smagler" uhapsili 16 osoba, od kojih je oduzeta droga, novac i skupocjeni automobili.

Na osnovu naredbe Okružnog suda Doboj izvršeni su pretresi na ukupno 60 lokacija na području Doboja, Teslića, Broda i Petrova i oduzeto je 4.512 grama kokaina, 1.380 grama spida, 1.629 grama marihuane, 81 komad medicinskih tableta, 26.410 evra, oružje, municija, mobilni telefoni i više skupocjenih vozila - "audi", "mercedes", "be-em-ve" i "folksvagen".

Policija Republike Srpske mup

Akcija "Smagler": Među uhapšenima policajac i zatvorski čuvar iz Doboja, pronađeno više od 26.000 evra!

Podsjetimo, kako je Provjereno.info prvi objavio, u akciji je uhapšen i Dario Jekić, bivši kandidat PDP-a 1999 za odbornika u Skupštini Grada Doboja, a koji je od ranije poznat po bogatom kriminalnom dosijeu.

Ovo je jedna od najvećih akcija od početka rada po aplikaciji Skaj.

Akcja je trajala nekoliko mjeseci, a dio ove akcije je i hapšenje Milana Paravca, unuka nekadašnjeg srpskog člana Predsjedništva BiH Borislava Paravca, kod kojeg je u junu pronađeno 4,5 kilograma kokaina.

Large banner