Large banner

Hronika

26.02.2026.

10:19

(FOTO) Četiri požara u Banjaluci zbog paljenja trave i korova

Samo tokom jučerašnjeg dana, 25. februara banjalučki vatrogasci imali su četiri intervencije zbog požara niskog rastinja i šume na više lokacija širom grada

(ФОТО) Четири пожара у Бањалуци због паљења траве и корова
Foto:Vatrogasna brigada Banjaluka

Zbog učestalog i nekontrolisanog širenja vatre izazvanog paljenjem niskog rastinja, iz Vatrogasne–spasilačke brigade Banjaluka apeluju na građane da ne pale travu i korov, jer takvi požari mogu prerasti u veće i ugroziti imovinu, ali i ljudske živote.

Samo tokom jučerašnjeg dana, 25. februara banjalučki vatrogasci imali su četiri intervencije zbog požara niskog rastinja i šume na više lokacija širom grada.

"Prva intervencija zabilježena je u 15.22 u Ulici Jove G. Popovića, gđe je gorjela livada. Nedugo zatim, u 15.45 intervenisali smo zbog požara niskog rastinja u Bistrici, u naselju Polići. U 17.03 gorjela je livada u Gornjim Borkovićima, dok je u 19.45 prijavljen požar šume i niskog rastinja u Kolima na Manjači", ističu banjalučki vatrogasci.

Pridružite se

Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici.

Provjereno.info
Large banner