Large banner

Društvo

25.04.2026.

15:49

Završena obuka u Mostaru: Promovisana nova klasa kadeta Granične policije

U Mostaru je danas 117 kadeta Granične policije BiH završilo obuku, steklo čin policajca i položilo svečanu zakletvu.

мостар гранична полиција
Foto:SRNA

Osnovnu policijsku obuku prvog nivoa danas je u Agenciji za školovanje i stručno usavršavanje kadrova u Mostaru završilo 117 kadeta Granične policije, koji su dobili sertifikate o sticanju čina policajac, nakon čega su položili zakletvu.

Direktor Agencije za školovanje i stručno usavršavanje kadrova Marko Vujević naglasio je dobru saradnju sa policijskim agencijama unutar Ministarstva bezbjednosti u Savjetu ministara, a kadete je pozvao na ozbiljnost u radu i potrebu daljeg razvijanja kompetencija kroz razne vidove stručnih i specijalističkih obuka, saopšteno je iz Granične policije.

Zamjenik ministra bezbjednosti u Savjetu ministara Ivica Bošnjak istakao je da posao policajca nije jednostavan zbog brojnih izazova i nužnosti donošenja teških odluka.

Tokom svečanosti Vujević je uručio plakete za dugogodišnju uspješnu saradnju i doprinos u radu i razvoju Agencije za školovanje i stručno usavršavanje kadrova direktorima Agencije za istrage i zaštitu Darku Ćulumu, Granične policije BiH Mirku Kuprešakoviću i direktoru Direkcije za koordinaciju policijskih tijela Enesu Kariću.

Pridružite se

Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici.

Provjereno.info
Large banner