Društvo
13.02.2026.
08:10
Višković čestitao Sretenje: Drina nikada neće biti granica među Srbima!
Radovan Višković uputio čestitku povodom Dana državnosti Srbije i Srpske: Drina nikada neće biti granica, a zajednički infrastrukturni projekti učvršćuju vezu jednog naroda.

V.d. direktora JP „Autoputevi Republike Srpske“ Radovan Višković uputio je najiskrenije čestitke upravi i zaposlenima u preduzećima „Putevi Srbije“ i „Koridori Srbije“ povodom Sretenja – Dana državnosti Republike Srbije i Dana državnosti Republike Srpske.
U čestitkama, koje su naslovljene na v.d. direktora „Puteva Srbije“ Zorana Drobnjaka i direktora „Koridora Srbije“ Aleksandra Antića, direktor Višković je istakao važnost zajedništva i saradnje u realizaciji velikih infrastrukturnih projekata u Republici Srpskoj i Srbiji.
„Republika Srpska s radošću učestvuje u obilježavanju svih važnih događaja i datuma iz naše zajedničke istorije, pokazujući i time da Drina nikada nije bila niti će biti granica među srpskim narodom. Zato Republika Srpska, zajedno sa Srbijom, obilježava Sretenje i dodatno učvršćuje ionako čvrste veze jednog naroda“, navedeno je u čestiki direktora Viškovića.
On je podsjetio da Sretenje za srpski narod, bez obzira sa koje strane rijeke Drine živio, u kalendaru velikih datuma, zauzima najznačajnije mjesto. Praznujemo ga u znak sjećanja na početak Prvog srpskog ustanka, 1804. godine i na dan proglašenja Sretenjskog ustava 1835. godine, koji je bio jedan od najmodernijih, najdemokratskijih i najliberalnijih ustava tog vremena.
„Mnogo je vode od tada Drinom proteklo, srpski narod promijenio je nekoliko državnih uređenja, doživio i preživio strašne pogrome i genocid u 20. vijeku, ali slobodarski duh i čelična volja da brani i odbrani svoje ognjište, dala mu je snagu da sve prebrodi i u miru gradi svoju otadžbinu Srbiju“, poručio je direktor Višković.
Javnom preduzeću „Autoputevi Republike Srpske“ d.o.o. Banja Luka, naglasio je Višković, posebnu čast i zadovoljstvo predstavlja činjenica da zajedno realizujemo jedan od najznačajnijih infrastrukturnih projekata za naš narod – auto-put Beograd – Banja Luka.
„Zahvalni smo našoj matici na spremnosti, želji i volji da nam pruži podršku u realizaciji ne samo ovog, već i svih budućih, zajedničkih projekata u oblasti putne infrastrukture“, istakao je Višković, dodavši da su putevi uvijek spajali i pružali mogućnost napretka i razvoja.
Pridružite se
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici.
Тagovi :
Preporučeni sadržaj

Radost u porodilištima: Republika Srpska poželjela dobrodošlicu za 34 bebe!
Društvo
07:55

Pilipović: Prioritet bolji status boraca
Društvo
07:50

Zajedničko obilježavanje Sretenja - Dana državnosti Republike Srpske i Dana državnosti Srbije
Društvo
07:15



