Large banner

Društvo

08.04.2026.

20:25

(VIDEO) Konaković ugostio pjevača: Čoli uručio diplomatski pasoš BiH

Ministar Elmedin Konaković uručio je diplomatski pasoš BiH Zdravku Čoliću kao priznanje za njegov doprinos kulturi i dugogodišnju promociju zemlje u svijetu.

(ВИДЕО) Конаковић угостио пјевача: Чоли уручио дипломатски пасош БиХ
Foto:printscreen

Elmedin Konaković, ministar spoljnih poslova BiH, sastao se danas sa regionalnom pjevačkom zvijezdom Zdravkom Čolićem i uručio mu diplomatski pasoš Bosne i Hercegovine.

“Kao izraz visokog institucionalnog priznanja za njegov izuzetan doprinos kulturi, vrhunska umjetnička dostignuća i dugogodišnju promociju Bosne i Hercegovine na međunarodnoj sceni, s posebnim ponosom Zdravku Čoliću dodijeljen je diplomatski pasoš Bosne i Hercegovine”, objavljeno je na zvaničnoj Instagram stranici resornog ministarstva.

Istakli su da je Zdravko Čolić umjetnik koji svojim radom već decenijama nadilazi granice, a čije je ime postalo sinonim za vrhunski muzički izraz. “Želimo da i u godinama koje dolaze nastavi svojim stvaralaštvom obogaćivati naše živote i graditi mostove zajedništva”, napisano je u objavi.

Podsjećamo, pop zvijezda Zdravko Čolić održao je nedavno pet koncerta u rodnom Sarajevu, u dvorani Zetra, a mnogobrojna publika uživala je u brojnim hitovima kao što su “Južnjaci”, “Zvao sam je Emili”, “Ti si mi u krvi”, “Svadbarskim sokakom”, “Glavo luda”, “Pusti, pusti modu”.

Pridružite se

Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici.

Provjereno.info
Large banner