Društvo
15.04.2026.
15:00
Sastanak o stepenu izradnje dionice auto-puta Beograd-Banjaluka na inicijativu "Autoputeva Srpske"
Na sastanku se razgovaralo o pitanjima i identifikovanim problemima na terenu, koji su uticali na određeno usporavanje radova

Stepen izradnje dionice budućeg auto-puta Beograd-Banjaluka, na pravcu od Rače do Bijeljine, tema je sastanka, koji je danas, na inicijativu Javnog preduzeća "Autoputevi Republike Srpske", održan sa svim relevantnim institucijama, uključenim u sprovođenje aktivnosti na realizaciji ovog izuzetno važnog projekta u oblasti u putne infrastrukture.

Posmrtni ostaci Blagoja Jovovića na jesen u Beogradu
Sastanku su prisustvovali v. d. direktora "Autoputevi Republike Srpske" Radovan Višković, sa saradnicima, ministar saobraćaja i veza Republike Srpske Zoran Stevanović, predstavnici Pravobranilaštva Republike Srpske, Republičke uprave za geodetske i imovinsko - pravne poslove, izvođača radova, odnosno vodećeg partnera u konzorcijumu "Integral inženjeringa", kao i nadzora nad radovima, konzoricijuma "Safege SAS" i "Radis".
Na sastanku se razgovaralo o pitanjima i identifikovanim problemima na terenu, koji su uticali na određeno usporavanje radova, te su usaglašene preporuke svim uključenim, nadležnim insistuticijama, da svako u okviru svoje nadležnosti, maksimalno ubrza proces rješavanja otvorenih stavki, kako bi se projekat u što skorije vrijeme priveo kraju, odnosno da bi prva dionica projekta od nacionalnog značaja, auto-puta Beograd-Banjaluka, na pravcu od Rače do Bijeljine, što prije izgradila i pustila u saobraćaj
Pridružite se
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici.
Preporučeni sadržaj

Kakvo nas vrijeme očekuje sutra?
Društvo
15.04.2026.

Vrtić u Pećanima dobija konačni izgled: Rok za završetak radova osam mjeseci
Društvo
15.04.2026.

Ostojić u Šamcu: Resorno ministarstvo će pomoći sanaciju Spomen-sobe
Društvo
15.04.2026.



