Društvo
24.06.2026.
09:38
Problemi sa vodom u Banjaluci: Ne mogu "vikendaši" biti izgovor za restrikcije i vanredno stanje
Predstavnik Priječana David Ponorac poručio je da Gradska uprava i Vodovod moraju riješiti problem zastarjele mreže umesto što krive vikendaše za restrikcije.

AUTOR:
Provjereno Info
Miroslav Ševo, zamjenik komandanta Gradskog štaba za vanredne situacije Banjaluka ističe da postoje tri problema u ovoj situaciji, koji su doveli do restrikcije vode.
- Imali smo radove na cjevovodu u petak i u rezervaru imamo akumulaciju do petka, taj dan je sve bilo kako treba. U subotu ništa nije ukazivalo za vanrednom situacijom. U nedjelju smo od Vodovoda dobili informaciju da je rezervoar Tunjice na minimumu i vanredna situacija je proglašena - istakao je Ševo.
Dodao je da je pored redovnog prekida, došlo do pražnjenja rezervoara, ali da se desio i kvar, zbog kojeg su Priječani i Trn ostali bez vode, jer je glavna vodovodna cijev pukla.
- Uzrok problema je prekomjerna potrošnja i kvar koji se desio. Oni ljudi koji narušavaju sistem, su oni koji su vikendom na ruralno području. Zbog nekoliko neodggovornih pojedinaca ispašta 15-20 hiljada ljudi - navodi Ševo.
Predstavnik Mjesne zajednice "Priječani" David Ponorac istakao je da ova mjesna zajednica ispašta u svakom godišnjem dobu, a ne samo ljeti.
- Zbog zastarjele vodovodne mreže, imali smo i ranije pucanje cijevi. Vodovodna mreža je izgrađena 60-ih godina prošlog vijeka. Svi Banjalučani ispaštaju zbog nekolicine neogovornih pojedinaca, ali ne mogu samo oni da budu odgovorni - ističe Ponorac.
Navodi da elementi za proglašenje vanredne situacije moraju biti samo prirodne nepogode, a ne vodosnabdijevanje.
- Građani plaćaju vodu, da li je moguće da je svake godine toliko prekomjerna potrošnja vode da se moraju uvoditi restrikcije. O kavkvom mi sistemu govorimo, ako nekoliko "vikendaša" mogu dovesti grad i Vodovod do proglašenja vanrednog stanja - upitao je Ponorac.
Ističe da je obaveza Gradske uprave i "Vodovoda" Banjaluka da obezbijede nesmetan protok vode, da su svi projekti u Banjaluci od značaja, ali da se prioriteti, poput vodosnabdijevanja moraju staviti na prvo mjesto, prenosi RTRS.
Pridružite se
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici.
Тagovi :
Preporučeni sadržaj

Potrošačka korpa 2.911 KM, evo gdje su plate najveće, a gdje najmanje
Društvo
Upravo

Oko 1.300 potrošača u Loparama danas bez električne energije
Društvo
Upravo

BORS: Za 10 do 15 dana javno prozivamo sve koji ne zapošljavaju djecu poginulih boraca
Društvo
Upravo



