Large banner

Društvo

19.07.2026.

20:27

Ogromna količina leda pala u Srebrenici: Može se lopatom kupiti

Nakon što je juče nevrijeme poharalo veći dio centralne i istočne BiH, nestabilno vrijeme nastavilo se i danas.

Лед у Сребреници
Foto:Screenshot

Glavnina nepogoda danas se premjestila prema sjeveru i sjeveroistoku Bosne, a snažan olujni sistem pogodio je područje opštine Srebrenica.

Posebno je pogođeno područje Konjević Polja, gdje je padao krupan led. Iz tamošnje mjesne zajednice objavili su fotografije posljedica nevremena, uz poruku:

"Led se može lopatom po putu kupiti“.

Meteorolozi su ranije upozorili da će tokom poslijepodneva i večeri na sjeveru i sjeveroistoku Republike Srpske biti uslova za lokalno jača nevrijeme, uz pojavu grada, obilne padavine u kratkom periodu i jake do olujne udare vjetra, piše Avaz.

Građanima se savjetuje oprez, posebno u područjima gdje se očekuju intenzivni pljuskovi i naglo pogoršanje vremenskih prilika.

Pridružite se

Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici.

Provjereno.info
Large banner