Društvo
23.04.2026.
12:40
Oglasio se sveštenik Vojislav Bilbija koji je pričestio Mladića
Bilbija nije želio da komentariše činjenicu da nadležni u Hagu uporno odbijaju da omoguće liječenje generalu Mladiću.

Srpski general Ratko Mladić je izuzetan i čovjek i vojnik i treba mu pomoći, rekao je Srni protojerej-stavrofor Vojislav Bilbija, koji je prije nekoliko dana u bolničkoj postelji u Hagu ispovjedio i pričestio generala.
"On me je lično pozvao da hitno dođem, kao da je nešto osetio. Došao sam u sobu u kojoj leži da ga pričestim i ispovedim. Mislim da mu je desna strana nepokretna", rekao je prota Bilbija.
I pored činjenice je fizički slab, prota Bilbija je istakao da je general i tada iskazao svoju duhovnu snagu.
Bilbija nije želio da komentariše činjenicu da nadležni u Hagu uporno odbijaju da omoguće liječenje generalu Mladiću.
"To su političke stvari, ne bih da diskutujem. Smatram da je potrebno pomoći", rekao je Bilbija.
Prota Bilbija godinama duhovno brine o srpskim pritvorenicima i ove godine je služio za Vaskrs i praznik proveo sa njima.
General Ratko Mladić imao je 10. aprila moždani udar i teško zdravstveno stanje mu se još više pogoršalo, ima ozbiljne neurološke, kardiovaskularne i nefrološke probleme.
Već dvije pune godine je u zatvorskoj bolnici, a posljednjih godinu i po dana je vezan za krevet, a Mehanizam za krivične sudove u Hagu odbija da ga pusti na privremeno liječenje.
Pridružite se
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici.
Тagovi :
Preporučeni sadržaj

Vlada Srpske: Do kraja godine posao za 500 djece poginulih boraca
Društvo
Upravo

Kakvo nas vrijeme očekuje za vikend: Ponovo ćemo uživati u suncu
Društvo
11:35

U ANURS-u naučna rasprava "Srpska i saradnja sa Rusijom, SAD i EU"
Društvo
11:32



