Društvo
30.07.2026.
15:45
Obilježena slava i služen parastos poginulim radnicima ŽRS
Sindikat mašinovođa ŽRS u Doboju obilježio slavu i odao počast poginulim kolegama iz Odbrambeno-otadžbinskog rata

AUTOR:
Nevena Reljić
Samostalni sindikat mašinovođa Željeznica Republike Srpske proslavio je danas u Doboju slavu - Svetu velikomučenicu Marinu i odao počast za radnike koji su poginuli u Odbrambeno-otadžbinskom ratu.
Predsjednik Samostalnog sindikata mašinovođa Simo Cvjetković poručio je da čuvanje sjećanja na poginule kolege predstavlja dužnost i obavezu, koja se prenosi i na mlađe generacije željezničara.

Ostojić nakon presude generalu Đukiću i ostalima: „Za srpske žrtve Krajine i dalje nema pravde“
U okviru svečanosti služen je parastos i položeni vijenci kod spomen-obilježja za 20 mašinovođa i 11 radnika Sekcije za opravku šinskih vozila koji su poginuli u Odbrambeno-otadžbinskom ratu, saopšteno je iz "Željeznica".
Svečanosti su prisustvovali i članovi Uprave "Željeznica Republike Srpske", predstavnici sindikalnih organizacija "Željeznica Srpske" i sindikalnih organizacija željezničkih preduzeća iz Srbije i Crne Gore.
Pridružite se
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici.
Тagovi :
Preporučeni sadržaj

I sutra vruće: Temperatura do 40 stepeni Celzijusovih
Društvo
15:02

Promovisana prva snajperska puška razvijena u Srpskoj
Društvo
14:18

Bebi u Sarajevu se žurilo: Žena se porodila u taksiju, vozač pritekao u pomoć do dolaska Hitne
Društvo
12:09



