Društvo
27.06.2026.
13:01
Miniću Plaketa Doboja, novčanu nagradu donirao udruženjima za djecu sa poteškoćama u razvoju
Povodom Vidovdana održana je svečana akademija u Doboju. Premijer Savo Minić dobio najviše priznanje i donirao novac djeci, a predsjednik Dodik pohvalio ubrzan razvoj grada.

AUTOR:
Provjereno Info
Predsjedniku Vlade Republike Srpske Savi Miniću danas je u Doboju uručeno najviše priznanje grada - Plaketa za izuzetno zalaganje i pomoć ovom gradu, a novčanu nagradu je donirao udruženjima koja se staraju o licima sa poteškoćama u razvoju.
Doboj je grad heroj, kada je bilo najpotrebnije, odbranio se i opstao na ponos Republike Srpske, a sada je centar saobraćajnih, privrednih i kulturtnih dešavanja, izjavio je predsjednik Vlade Republike Srpske.
Minić je istakao da saradnja Vlade i grada svakim danom ima veću dimenziju, da se permanentno ulažu sredstva jer se želi da svaki građanin i porodica osjete boljitak.
Ukazao je da su svaki čovjek, porodica, dijete, student, đaci koji su se danas vidjeli na svečanoj akademiji povodom Dana grada i briga i ponos Srpske.

Svečana akademija povodom Dana grada: Doboj slavi Vidovdan, prisustvuju Dodik i Minić
"Moramo pripremati mlađe generacije koje će u Republici Srpskoj stvarati još bolji ambijent i uslove, a Doboj je danas njima posvetio veći dio svečane akademije što govori o tom opredjeljenju. Mladi su naša budućnost pogotovo oni koju u ovako ranom periodu pokazuju izuzetnu sposobnost", rekao je Minić novinarima.
Zahvalio za priznanje Plaketu grada, te ponovio da će novčani dio sredstava ići djeci sa posebnim potrebama kako bi pokazali da se uistinu o njima brine.
"Mislim da im svaki put treba da poklonimo pažnju", zaključio je Minić.
Dodik: Doboj je organizovana i zrela sredina posvećena razvoju i bezbjednom životu
Predsjednik Milorad Dodik izjavio je danas da se Doboj pokazuje kao jedna organizovana zrela sredina posvećena razvoju i izrazio zadovoljstvo što su povodom Dana grada, Vidovdana, dodijeljene nagrade najboljim učenicima.
Dodik je u obraćanju na svečanoj akademiji istakao da je saglasan da priznanja zaslužuju i privrednici ali da smatra da je najvažnije nagradu dodijeliti najboljim učenicima.

Novo povećanje penzija u Srpskoj: Od avgusta viša primanja, slijedi i jednokratna pomoć
"Divno je vidjeti ovu djecu i svaka čast na inicijativi. Obično nam u današnje vrijeme najbolji đaci nekako promaknu, ne zapazimo ih na pravi način kada završe školu, ne brinemo nešto posebno o njima", rekao je Dodik.
Ukazao je da se danas u Republici Srpskoj želi stvoriti ambijent da mladi ljudi ostaju, te podsjetio da je smanje pripravnički staž što znači mnogo.
Dodik je ovom prilikom ukazao da je ovo i dan kada se bilježi napredak za koji smatra da je u Doboju veliki.
Ukazao je na izgrađen auto-put, bolnicu, sve ono što se gradi ubrzano i intenzivno i čestitao svima koji su dali doprinos.
Naglasio je da je važno prisjetiti se i ljudi koji su dali nesumnjiv doprinos današnjem Doboju, te ocijenio da je jedna od ključnih bila odluka pokojnog Borivoja Paravca i njegovog tima da odbrane Doboj.
"Radujem se doći u Doboj gdje uvijek primijetim promjenu na bolje. Mislim da je danas sređeniji i uredniji, najvažnije da je stabilno i bezbjedno mjesto za život", rekao je Dodik.
Istakao je djelovanje Srpske pravoslavne crkve i drugih vjerskih zajednica i da želi da tako ostane očuvano i u budućnosti.

Obustavljena potraga: Pronađeno tijelo Milanka Ljepoje iz Novog Grada
Uručeni amblemi grada i priznanja najboljim učenicima Doboja
Na svečanoj akademiji povodom Dana grada Doboja danas je amblem grada uz 3.000 KM posthumno dodijeljen Srđanu Todoroviću za zalaganje i pomoć gradu, Humanitarnoj organizaciji "Srbi za Srbe" za pomoć ugroženima, te Draganu Mićiću u dobojskoj Narodnoj biblioteci za doprinos razvoju kulture i obrazovanja.
Nagrade od po 3.000 KM dodijeljene su Dajani Šumatić, vaspitaču u vrtiću "Majka Jugovića", Udruženju žena "Hanumica" Miljkovac i sekretaru Hrvatskog kulturnog društva "Napredak" Ljubici Berlandi.
Na svečanoj akademiji povodom Dana grada, priznanja i nagrade uručio je gradonačelnik Doboja Boris Jerinić.
Uručena su priznanja učenicima generacije srednjih i osnovnih škola Doboja.

Karan: Vidovdan je simbol stradanja, hrabrosti i pobjede
Jelena Janković je učenik generacije i nosilac diplome Vuk Karadžić u dobojskoj Osnovnoj školi /OŠ/ "Vuk Stefanović Karadžić", Jovan Žilić u OŠ "Sveti Sava" u Doboju, Iva Mijić u OŠ "Dositej Obradović", Edin Avdić OŠ "Petar Kočić" u Sjeninoj Rijeci, Ana Đurić u OŠ "Petar Petrović Njegoš" u Boljaniću.
Među nagrađenima su i Dragan Marković, najbolji učenik u OŠ "Đura Jakšić" iz Podnovlja, Dušan Tomić u OŠ "Ozren" iz Paklenice, Neda Lazarević u OŠ "Radoje Domanović" u Osječanima, Marija Gojković u OŠ "Milan Rakić" u Bukovici Velikoj, te Georgina Bahnan u Osnovnoj muzičkoj školi Markos Portugal.
U srednjim školama Milica Vasiljević je učenik generacije u Gimnaziji "Jovan Dučić", a Sara Lukić u Medicinskoj školi.
U Saobraćajnoj i elektro-školi, u okviru zanimanja četvrtog stepena učenik generacije je Bojan Danilović, a za zanimanja trećeg stepena Dražen Jović.
U Tehničkoj školi u okviru zanimanja četvrtog stepena učenik generacije je Jelena Blagojević.
U Ekonomskoj školi u okviru zanimanja četvrtog stepena učenik generacije je Marija Juškić, a za zanimanja trećeg stepena Petar Lukić.

Minić: Sa ponosom i zahvalnošću se prisjećamo heroja koji su odbranili Srpsku
U Ugostiteljskoj i trgovinskoj školi, u okviru zanimanja četvrtog stepena učenik generacije je Anja Todorović.
Grad Doboj ove godine dodijelio je nagradu službeniku Gradske uprave Nadi Đekić za posebne rezultate u radu.
Pridružite se
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici.
Тagovi :
Preporučeni sadržaj

Svečana akademija povodom Dana grada: Doboj slavi Vidovdan, prisustvuju Dodik i Minić
Društvo
12:06

Upaljen narandžasti meteoalarm: Stiže vrhunac toplotnog talasa, temperature do 40 stepeni
Društvo
11:08

Vidović: Za investicije iz budžeta izdvojeno rekordnih 705 miliona KM
Društvo
10:47



