Large banner

Društvo

28.06.2026.

12:34

Lukač: Nedopustivo je da prigradska naselja ostaju bez vode tokom velikih vrućina

Šef Kluba odbornika SNSD-a Dragan Lukač poručio je da su "Vodovod" i Gradska uprava Banjaluka dužni da obezbijede vodu za prigradska naselja, upozorivši na ranije nenamjensko trošenje sredstava.

IZVOR: Srna
Лукач: Недопустиво је да приградска насеља остају без воде током великих врућина
Foto:Facebook SNSD

Obaveza je "Vodovoda" i Gradske uprave Banjaluka da nađu rješenje za problem nestašice vode u pojedinim prigradskim naseljima, rekao je Srni šef Kluba odbornika SNSD-a u Skupštini grada Dragan Lukač.

"Znali su za taj problem već nekoliko godina i treba naći alternativni način da ljudi budu snabdjeveni vodom, ako to nije dovoljno iz postojećeg cjevovoda", naglasio je Lukač i podsjetio da već nekoliko godina u Potkozarju traju problemi nestašice vode jer cjevovod nije dovoljan da dopremi vodu u sva sela.

Zbog toga je, naveo je Lukač, u Skupštini grada izglasana odluka o kreditu za gradnju novog cjevovoda koji je u fazi radova i trebaće mjesec-dva da se to potpuno završi.

"Bez obzira na to, Gradska uprava je prije nekoliko godina raspolagala kreditom da riješi problem ovog cjevovoda, ali su sredstva nenamjenski potrošena, bez razmišljanja o tome da će stanovnici imati sve veće probleme sa nestašicama vode, što se i pokazalo", rekao je Lukač.

On smatra da je sada teško bilo šta uraditi dok se ne završi cjevovod i ne obezbijedi dovoljna količina vode koja je neophodna ljudima, posebno u mjesecima kada su velike vrućine.

"`Vodovod` mora da nađe rješenje, ako ništa da obezbijedi cisterne sa vodom, posebno u selima gdje ljudi drže stoku i troše veću količinu vode. Ne može se njima reći da troše previše vode i da je neće biti. Jednostavno, ljudi imaju potrebu za vodom i `Vodovod` to treba da im obezbijedi", naglasio je Lukač.

Pridružite se

Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici.

Provjereno.info
Large banner