Large banner

Društvo

16.05.2026.

13:24

Javor: Zahvaljujući republičkim institucijama u Prijedor stižu kapitalne investicije

Gradonačelnik Prijedora je naglasio da je Republika Srpska prijatno mjesto za život.

Јавор: Захваљујући републичким институцијама у Приједор стижу капиталне инвестиције
Foto:RTRS

Godinama unazad vidimo da naša loklana zajednica ide krupnim koracima naprijed, a to ne bi uspjeli postići da nemamo i podršku republičkih institucija, naglasio je gradonačelnik Prijedora Slobodan Javor, tokom svečana Akademije za Dan grada.

"Danas je najvažnija i najznačajniji dan u istoriji našeg grada. Tog dana 16. maja 1942. godine bili smo jedina slobodna teritorija u porobljenoj Evropi i na to smo ponosni", naglasio je Javor.

On se zahvalio predsjedniku Miloradu Dodiku koji svake godine dolazi u Prijedor.

- Ne samo kada nešto obilježavamo, već i kada treba riješavati probleme. I to je ono što treba svakoj lokalnoj zajednici, pa tako i nama. Drago nam je što nam svake godine dolaze i prijatelji iz bratskih gradova, iz Slovenije, Srbije i Turske - poručio je Javor.

Gradonačelnik Prijedora je naglasio da je Republika Srpska prijatno mjesto za život.

- I mi smo stavili neke fokuse, a to je svakako naša omladina. Nagradili smo pet najboljih studenata sa po 5.000 KM. Hoćemo zajedno da gradimo zdravo društvo i našu sredinu - dodao je Javor.

Osvrnuo se i na kapitalne projekte u Gradu koji se ne bi mogli ni započeti ni realizovati bez direktne podrške republičkih institucija.

- Mogu da najavim da u ovoj godini počinje rekonstrukcija naše bolnice, 140 miliona maraka vrijedan projekat za obilaznice, dječji vrtić se završava za nekoliko mjeseci. Naravno u toku je projekat odbrane grada od poplava,što je decenijski problem i s ovim problemom kada rješimo ovaj projekat stavljamo tačku na poplave koje su nas nažalost zadesile više puta prethodnih godina - zaključio je Javor.

Pridružite se

Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici.

Provjereno.info
Large banner