Društvo
06.05.2026.
10:38
Godišnjica stradanja na Đurđevdan: Kojić podsijetio na krvavi pir Orićevih snaga u Blječevi i Gnioni
Branimir Kojić podsjetio na nekažnjeni zločin nad Srbima u selima Blječeva i Gniona 1992. godine; optužuje Sud BiH za zataškavanje ubistava civila.

Srpski narod ne može zaboraviti ni oprostiti zločincima, ali ni Sudu BiH, zločine počinjene na Đurđevdan 1992. godine u bratunačkom selu Blječeva i srebreničkom Gniona, izjavio je predsjednik Organizacije porodica zarobljenih i poginulih boraca i nestalih civila Srebrenice Branimir Kojić.
Prema njegovim riječima, potpuno je isto ono što je tada uradio Naser Orić sa svojim jedinicama i ono što radi Sud BiH zataškavanjem zločina i amnestiranjem počinilaca. Kojić je podsjetio da su na današnji dan prije 34 godine postradala sela Blječeva i Gniona, te da je u ta dva napada ubijeno pet Srba, za šta do danas niko nije odgovarao.
-U ranu zoru u Blječevi je zaklana Kosana Zekić (64). Napali su i Gnionu u Srebrenici, selo čiji su domaćini proslavljali Đurđevdan. U Gnioni su svoju „hrabrost“ pokazali na Radojku Miloševiću, starcu oštećenog vida i sa povredom kičme, koga su zapalili u porodičnoj kući - naveo je Kojić.
On je napomenuo da je Orić prethodno putem megafona pozivao stanovništvo na predaju oružja, da bi nakon toga ubili sve koje su zatekli oko slavskog kolača i svijeće. Kojić ističe da su ovi zločini bili jasna poruka šta čeka srpski narod u Podrinju.
-Pitamo Sud i Tužilaštvo BiH šta su uradili da kazne monstrume koji su na najbrutalniji način ubili ove ljude? Kakav su vojni cilj bili žena od 64 godine i čovjek sa invaliditetom? Rak-rana ove zemlje ogleda se u ovakvom sudstvu koje je najveći kočničar napretka - ocijenio je Kojić.
Pridružite se
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici.
Тagovi :
Preporučeni sadržaj

Ribnik postaje veliko gradilište: Dakić najavio milionske investicije
Društvo
Upravo

Amidžić i Vidovićeva danas o pravilniku o povratu PDV-a na prvu nekretninu
Društvo
Upravo

Preminuo Rajko Kasagić: Odlazak nekadašnjeg predsjednika Vlade Republike Srpske
Društvo
08:45



