Društvo
21.01.2026.
16:15
"Eko toplane" odgovorile Stanivukoviću: Spremni smo na dijalog
Iz "Eko toplana" potvrdili su učešće na zakazanom sastanku i izrazili spremnost da se sagledaju svi aspekti rada grijanja u gradu

"Eko toplane" obavijestile su javnost da su primile poziv Grada Banja Luka na sastanak zakazan za petak, 23. januar, na kojem će se razgovarati o funkcionisanju sistema daljinskog grijanja i mogućim rješenjima za njegovu dugoročnu stabilnost.
"Imajući u vidu upućeni poziv na sastanak i iskazanu spremnost da se pitanju grijanja u Banjoj Luci pristupi hitno i sveobuhvatno, Eko toplane su, u znak dobre volje i odgovornog odnosa prema građanima, donijele odluku da privremeno obustave primjenu odluke o restriktivnom režimu isporuke toplotne energije, do okončanja razgovora i razmatranja mogućih rješenja", naveli su iz ovog preduzeća.
Navode da mjera prilagođavanja, o kojoj je javnost prethodno informisana, podrazumijevala je smanjenje temperature u okviru važećih propisa i tehničkih uslova, sa ciljem održavanja stabilnosti sistema i sprečavanja ozbiljnijih poremećaja u isporuci.

Stanivuković pozvao "Eko toplane" da odustanu, najavio sastanak s upravom
"Odluka o privremenoj obustavi primjene odluke o restriktivnom režimu predstavlja gest povjerenja u proces dijaloga i jasnu namjeru da se sa strane Eko toplana ne ostavi prostor za bilo kakve spekulacije o motivima, osim jednog, a to je očuvanje stabilne, sigurne i održive isporuke toplotne energije za građane Banje Luke", kažu iz "Eko toplana".
Potvrdili su učešće na zakazanom sastanku i izrazili spremnost da se, kroz otvoren i konstruktivan dijalog, sagledaju svi relevantni aspekti rada sistema daljinskog grijanja, kao i modeli koji mogu obezbijediti njegovu dugoročnu pouzdanost.
"Podsjećamo da su mjere prilagođavanja režima isporuke toplotne energije bile dio unaprijed usvojenog plana stabilizacije sistema, pripremanog tokom dužeg vremenskog perioda, u uslovima značajnog rasta ulaznih troškova i izostanka odluka koje se odnose na finansijski okvir u kojem sistem posluje. Njihov cilj nije bio narušavanje kvaliteta usluge, već očuvanje kontinuiteta grijanja i zaštita sistema daljinskog grijanja u cjelini", kažu iz preduzeća.
Eko toplane očekuju da predstojeći sastanak bude prilika za iznošenje relevantnih činjenica i argumenata, kao i za definisanje konkretnih koraka koji će omogućiti da sistem daljinskog grijanja funkcioniše u skladu sa tehničkim, finansijskim i regulatornim okvirima, u interesu svih građana Banje Luke.
Preporučeni sadržaj

Stupio na snagu Zakon o podršci nezaposlenom roditelju četvoro i više djece u Srpskoj
Društvo
14:37

Sutra toplije i oblačno
Društvo
14:19

Nema novih izdvajanja za auto-put Banjaluka - Prijedor, povećanje odobreno lani
Društvo
14:07



