Društvo
13.05.2026.
12:52
Dodik: Proslava kanonizacije Svete Ane važna za cijelo pravoslavlje.
Milorad Dodik izjavio je u Mrkonjićima da je proslava Svete Ane istorijski važna i najavio dalje širenje Duhovnog centra izgrađenog uz pomoć Srbije.

Predsjednik SNSD-a Milorad Dodik izjavio je da je današnje proslavljanje godišnjice od kanonizacije Svete i blažene Ane, majke Svetog Vasilija Ostroškog, u manastiru Mrkonjići kod Trebinja, važno za Hercegovinu, Republiku Srpsku, ali i cijelo pravoslavlje.
"Ovo se dugovalo našem narodu i pravoslavlju. Uvijek je lijepo kada se ovakve manifestacije održavaju u Hercegovini, jer tu ima najljepši prizvuk", rekao je Dodik novinarima u manastiru Mrkonjići, gdje je prisustvovao liturgiji.
Podsjetio je da su vlasti Srpske, zajedno sa Vladom Srbije i gradom Trebinje, uložile sredstva za izgradnju Duhovnog centra u Mrkonjićima.
"Radovi na ovom kapitalnom objektu još nisu završeni, a namjeravamo i njegovo širenje", rekao je Dodik.
Dodao je da je Duhovni centar izgrađen u rekordnom roku za nepunih godinu i po.
"Ostavljamo ovo generacijama koje će dolaziti ovdje sa namjerom da posjete ovo sveto mjesto, ali i onim prijateljima koji poštuju tradiciju i vjeru jednog naroda", rekao je Dodik.
On je zahvalio predsjedniku Srbije Aleksandru Vučiću, koji se od početka zainteresovao za ideju da se ovo mjesto uredi i dao je nesumnjiv doprinos tome.
"Do kraja sedmice ću se sastati sa njim i biće mi drago što ću imati priliku da ga informišem da smo završili još jedan važan projekat za naš narod", zaključio je Dodik.
Pridružite se
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici.
Тagovi :
Preporučeni sadržaj

Jačanje tehničke saradnje: Potpisan sporazum o metrologiji između Srpske i Rusije
Društvo
Upravo

Dodik i Gojković na liturgiji u rodnom selu Svetog Vasilija: Poklon moštima Svete Ane
Društvo
11:18

Efikasnije do dokumenata: MUP Srpske uvodi elektronsko zakazivanje za lične karte i vozačke dozvole.
Društvo
10:40



